e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V chomutovském muzeu se můžete vrátit do dětství

publikováno: 12.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dětský svět dnešních rodičů, ale i generací mnohem starších ukáže dnešním dětem nová výstava, připravená pro předvánoční a vánoční čas v chomutovském muzeu. Součástí Retrohrátek bude i herna. Vernisáž se koná v neděli 17. listopadu.

"Stovky kusů hraček, her, dětských knih, fotografií a dalších předmětů přenesou návštěvníky do dětského světa generace dnešních rodičů, babiček i dědečků, a dokonce i prababiček a pradědečků. Mnoho z vystavených předmětů je zapůjčeno ze soukromých sbírek obyvatel Chomutova a okolí," vysvětluje Yveta Zemková z Oblastního muzea v Chomutově. Součástí výstavy bude také herna pro děti všech věkových kategorií, které se mohou těšit na hrací domeček, medvěda, počítadlo i jiné oblíbené retrohračky.

Vernisáž výstavy Retrohrátky se koná v neděli 17. listopadu od 15,00 hodin v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově. Zazpívá dětský pěvecký sbor Hlásek pod vedením Liany a Hany Jíchových. Výstava bude otevřena v budově radnice do 1. února, a to od úterý do pátku od 9,00 do 17,00 hodin, v sobotu od 10,00 a v neděli od 13,00 hodin. Otevřeno bude též na první a druhý svátek vánoční.