e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Cibule bude mít o víkendu svůj svátek v Račeticích

publikováno: 12.9.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Račetice na Kadaňsku, obec vyhlášená výbornou cibulí, se stane dějištěm dalšího ročníku Slavností cibule. V pátek 15. září proběhne program pro odbornou veřejnost a v sobotu mohou dorazit všichni milovníci cibule.

Páteční program je určen pro zemědělské podnikatele, zpracovatele produkce a zájemce o dotace z Programu rozvoje venkova. Součástí akce je série přednášek i polní den s ukázkou techniky prodejců zemědělské techniky.

V sobotu 16. září od 10,00 hodin je připraven bohatý program pro všechny věkové kategorie. Můžete těšit na račetickou cibuli a cibulové dobroty, cibulové pivo, jarmark, zemědělskou techniku (traktory, kombajny, manipulátory, vleky a nářadí), traktorovou autoškolu, minifarmu s živými zvířaty a šlapací traktůrky pro děti, bumper koule, armádní pandur a další vojenskou techniku, jízdy v obrněném vozidle pěchoty, lety vrtulníkem. Opět bude připravena kuchařská show s paní restauratérkou Věrou Bauerovou z Restaurace Pamplona i soutěž o nejlepší cibulačku. K tanci a poslechu zahraje Horalka Amati z Kraslic, Olympic revival, Isua band a večer od 20,00 hodin legendární Alkehol Original. Dále se můžete těšit na spoustu atrakcí a stánků s občerstvením.

Akce se koná za každého počasí, takže si v případě deště nezapomeňte gumáky. Vstup je zdarma.

Foto: Občanské sdružení přátelé Račetic a okolí.