e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 14. až 16. srpna

publikováno: 12.8.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

S hudebními festivaly a koncerty v krásných open-air scénách se tento víkend roztrhl pytel. Budete poslouchat pod hradbami, v klášteře, na zámku, na nádraží nebo v botanické zahradě? Přidáme i noční prohlídky, divadlo a sportovní zážitky.

Noční běh
V sobotu 15. srpna se můžete proběhnout nočním Mostem. Už od 16,00 hodin jsou připraveny trasy pro děti a nezávodní rodinné běhy. Součástí programu je charitativní Avon běh na 5 km a hlavní závod na 10 km. Přihlášky jsou možné na www.night-run.cz.

Folkový Most
Ve stejný den se v areálu Benedikt v Mostě koná folkový festival. Uslyšíte kape.y Poutníci, Průdušky, Fešáci, Bababand Pavlíny Jíšové a Petr Kalandra Memory Band. Začátek je ve 14,00 hodin.

NaFest
Další fesťák pod širým nebem můžete navštívit v letním kině v Žatci. Startuje v sobotu 15. srpna od 14,00 hodin. Hrají skupiny Harlej, Hand Grenade, Loco Loco, Hot Pants a další. Vstupné na místě 490 korun.

pARTy ve Františkánu
Další, tentokrát multižánrový festival, se chystá v zahradách Františkánského kláštera v Kadani. Začíná v sobotu již v 10,00 hodin a uvádí ho Tomáš Hanák. Vystoupí Gaia Mesiah, Sto zvířat, Jiří Schmitzer, Circus Brothers, Znouzectnost a další. Vstup 590 Kč.

Fesťáček pod hradbami
Obec Místo na Chomutovsku pořádá v sobotu 15. srpna folkový festival na nádvoří hradu Hasištejn. Hrají od 17,00 hodin Makovec, Arcus, Biginbrothers, Album a Maruška je pryč. Vstup 200 Kč, studenti 100 Kč, děti zdarma.

Obnaženi
Již minulý týden začal vernisáží výstavy na nádraží festival Obnaženi v Chomutově. Hlavní program se bude odehrávat od středy do soboty 15. srpna. Jeho program můžete najít v tomto článku.  

Pocta moldavskému nádraží
Pod názvem Moll dává fest se na nádraží v Moldavě v Krušných horách koná v sobotu od 15,00 hodin festival a happening. Zahraje například Justin Lavash, Chichemiků a další. Doporučené vstupné 150 korun.

Koncerty na zajímavých místech
Našli jsme pro vás ještě několik letních koncertů na krásných místech, kde si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru.
V pátek 14. srpna koncertuje v Třebívlicích v areálu vinařství kapela Mňága a Žďorp. Začátek v 19,00 hodin.
Ve čtvrtek 13. srpna se na neobvyklém místě – na zámku Stekník na Žatecku – bude koncertovat Ben Cristovao. Čeká vás koncert v zahradách, který odstartuje v19,00 hodin předkapela Brixtn. Vstupné 650 Kč.
Dalším zajímavým místem je Botanická zahrada v Teplicích. Koncert Libora Schlenze se tam koná v pátek 14. srpna od 16,00 hodin. Vstupné včetně prohlídky 39 Kč.
Atraktivní je i vyhlídka z letního amfiteátru v Lokti, kde se v sobotu 15. srpna koná Montster Meeting s kapelami Traktor a Dymytry.
V Amfíku na břehu řeky Ohře v Kadani koncertuje v neděli 16. srpna od 18,00 hodin skupina Coffeebreak. Vstup 50 korun.
Do Roubenky v Masarykových sadech v Lounech na výstavišti zavítá v pátek 14. srpna oblíbená místní kapela Paralet.

Divadlo na zámku
Na zámku Červený Hrádek u Jirkova můžete v pátek 14. srpna večer vidět komedii Příběh jednoho hradu. Hraje se na zámecké louce od 19,00 hodin, vstupné na místě 230 korun.
A divadlo na zámku ještě jednou. Na Novém Hradě v Jimlíně na Lounsku uvede Činoherní klub Ústí nad Labem inscenaci Benefice aneb zachraň svého Afričana. Čeká vás skvělá komedie na poněkud citlivé téma. Začátek ve 20,00 hodin a vstupné 100 Kč.

Oslavy v Žatci
V sobotu 15. srpna se na náměstí Svobody v Žatci konají společné oslavy 20 let Spolku Rodáci Žatec a 50 let od založení skupiny Aquarius. Připraven je od 15,00 hodin pestrý tříhodinový program pro malé i velké diváky, soutěže o ceny. Děti rozveselí klaun Pepišto nebo živý medvěd Hugo a pro dospělé nebudou chybět tradiční soutěže v pití piva na čas, ruční česání chmele i tanec s korbelem plným piva na hlavě tanečníka, vše zarámováno do hitů kapely Aquarius. Stánky s občerstvením budou čepovat, jak jinak, Žatecké pivo. V Galerii U Radnice bude také zahájena výstava fotografií Žatec dříve a dnes.

Klášterečáci Klášterečákům
Takový sousedský festival chystají v letním kině v Klášterci nad Ohří. Vypukne v sobotu od 15,00 hodin, můžete si dát pivo a zaposlouchat se do muziky, kterou vytváří vaši sousedé.

Noční prohlídky
Další noční prohlídku s Viktorem Braunreiterem chystá na sobotu 15. srpna Horní Hrad u Stráže nad Ohří. Začínat bude v osm hodin a čeká vás spousta vyprávění a cesta kolem hradu i do něj.
V sobotu večer si můžete vybrat také procházku setmělým zámeckým parkem v Krásném Dvoře. Součástí vycházky je také návštěvě osvětleného templu s vyhlídkou. Vychází se v osm hodin, vstupné je 130 korun a v nohách budete mít šest kilometrů.