e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Drážďany se o víkendu promění v obří festivalové město

publikováno: 12.8.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Půl milionů lidí má dorazit na největší městské slavnosti, konané o víkendu 14. až 16. srpna v saské metropoli Drážďany. Připomínají 809. výročí založení města a nabídnou program na patnácti místech města. Návštěvníci mohou procházet historickým trhem, ale také se ocitnout na karibské pláži. Vstup je všude zdarma.

Od 14. do 16. srpna se bude saské hlavní město nacházet ve znamení léta, slunce a oslav. Největší městské slavnosti v Německu tak již po sedmnácté přilákají do Drážďan statisíce návštěvníků na bohatý program složený z hudební produkce, přehlídek, gastronomické nabídky, akcí pro rodiny, sportovních aktivit a neobvyklých atrakcí. Slavit a hrát, relaxovat a žasnout budou návštěvníci na zemi, na vodě i ve vzduchu – v 15 areálech a na devíti jevištích v centru města. Svým názvem odkazují ke slavnému malíři Canelettovi, který Drážďany s oblibou pro saské kurfiřty maloval.

Letošní novinkou bude například karibská party, která bude probíhat nedaleko kostela Hofkirche (před Operou), festival jídla bude probíhat mezi náměstím Albertplatz a souchou Zlatého jezdce, program pro rodiny s dětmi na Altmarkt, představení ve středověkém stylu nazvané Spectaculum Creativum na levém břehu řeky u Augustova mostu, program na Neumarkt nese všeříkající titul Wein und fein.

Program v němčině najdete zde: www.dresdner-stadtfest.com, tamtéž informace o příjezdu a parkování v češtině.