e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Filmy se stěhují z obýváků opět do kin

publikováno: 12.5.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Po mnoha týdnech domácího videa se tento týden vrací filmy zpět do kin. Fungovat budou s mnoha omezeními a zejména pro méně diváků. Většina kin na Mostecku, Lounsku, Chomutovsku a Teplicku začala promítat již v pondělí, další se přidávají.

Kino Květen v Teplicích začalo promítat v pondělí 11. května a pro start si vybralo žhavé téma, na které se kvůli koronaviru zapomnělo. Promítne dokument V síti o zneužívání dětí na internetu. Kino zatím promítá jednou denně od 19,00 hodin, o víkendu pak také přidá pohádky od 16,00 hodin. V Teplicích začne hned v pondělí fungovat i druhé kino - multikino Premier Cinemas v nákupním centru Galerie.

Duchcovské kino Lípa poprvé přivítá diváky ve čtvrtek 14. května slovenským dokumentem Afrikou na pionýru, dále bude promítat denně mimo pondělí a sobotu. V neděli od 15,00 hodin začne promítat pohádky pro děti. 

3D kino Svět v Lounech začalo v pondělí v 17,30 hodin a d ál už bude promítat denně, včetně filmového klubu.

Do žateckého kina v budově divadla můžete přijít poprvé v úterý 12. května a zvány jsou děti. Od 17,00 hodin se promítá Ledové království. Kapacita v divadle bude jen něco přes 50 osob. Kino doporučuje kupovat lístky on-line na adrese http://zatec.koupitvstupenku. Kino bude promítat do 24. května, poté se projekce přesune do Letního kina. 

Od pondělí 11. května se do téměř normálního provozu vrátilo kino Kosmos v Mostě. Startuje filmem V síti, který nabízí také ve verzi pro děti od 12 let. Tento týden promítá od 10,00 hodin pro děti o od 17,30 pro dospělé, od příštího týdne také od 20,00 hodin. Program zatím zveřejnilo jen na týden. "Distributoři čekají na první čísla návštěvnosti těch pár kin která otevřela, ale uvolnění „velkých“ premiér očekávám nejdříve po 25. května, spíše však až se čísla návštěvnosti vrátí na původní, předcovidovou dobou," vysvětlil vedoucí mosteckého kina Petr Král.

V pondělí obnovilo promítá také kino Citadela v Litvínově, promítat bude každý den od 19,00 hodin, o víkendech také od 16,00 hodin pro děti.

Jirkovské kino začne hrát pro své diváky ve čtvrtek 14. května v 17,00 hodin, tento týden se můžete těšit na filmy V síti a komedii Chlap na střídačku. Hrát se bude tento a příští týden ve čtvrtek, pátek a sobotu.

Klášterecké kino Egerie plánuje obnovit provoz od středy 3. června. Obnovení provozu zatím neoznámilo kino Svět v Chomutově.

Všechna kina musí omezit počet prodaných vstupenek, neboť jsou povoleny akce pouze do stovky účastníků a je nutné udržovat mezi diváky rozestupy. Je třeba nosit roušky, dezinfikovat si ruce a sedat pouze na místa, vyznačená na vstupenkách.

Ilustrační foto: mohamed Hassan z Pixabay.