reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vinařské Litoměřice

publikováno: 12.4.2011, kategorie: Výstavy, autor: Oldřich Urban

Sdílet: facebook twitter google+

Tento pátek odstartuje v Litoměřicích největší výstava vín v Ústeckém kraji – Vinařské Litoměřice, nad kterými převzala záštitu hejtmanka Jana Vaňhová. Letošní devátý ročník s sebou přináší řadu novinek: akce bude poprvé třídenní a kromě kulturního domu se bude odehrávat i v nově opraveném gotickém zámku. Veřejnosti se výstava otevře v pátek 15. dubna od 10 hodin a potrvá do soboty.

Do soutěže vín se letos zapojilo více než 100 vinařů, kteří dodali před 500 vzorků. Již nyní jsou známí vítězové, protože odborná degustační porota se sešla 29. března. Nejlepší podle ní je Neuburské 2010, pozdní sběr od vinaře Josefa Dufka. Celkem odborníci rozdali 56 zlatých a 91 stříbrných medailí. Všechna vína budou k dispozici právě na Vinařských Litoměřicích.

Slavnostního zahájení a vyhlášení vítězů se ve čtvrtek 14. dubna kromě pozvaných odborníků zúčastní také hejtmanka Jana Vaňhová a radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková, Petr Jakubec a Jiří Šulc. Společně budou předávat ceny těm nejlepším.

Pro širokou veřejnost bude výstava otevřena v pátek od 10 do 20 hodin. Pro návštěvníky jsou v tento den naplánované dvě přednášky – Víno a zdraví a Víno a pokrmy. V sobotu bude výstava přístupná od 10 do 17 hodin, což je podle organizátorů nejvhodnější doba k nákupu vín.

Vinařské Litoměřice organizuje Ortopedické centrum s.r.o. ve spolupráci s Ústeckým krajem.