e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kde se mohou děti bezpečně učit? Vyrazte do přírody!

publikováno: 12.3.2020, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Zavřená kina i centra volného času, žádné kroužky a tréninky... a k tomu doma nudící se děti. Pokud i vám zkřížil koronavirus volnočasové plány, zkuste výlety do přírody, kde žádné viry nečíhají. Připravili jsme pro vás pár tipů na výlety, při nichž se s dětmi můžete učit.

Skvělým tipem na procházku jsou zámecké parky, například nádherný anglický park u zámku Krásný Dvůr nebo v Klášterci nad Ohří. Oba jsou volně přístupné a nevztahuje se na ně, jako například na interiér zámku Krásný Dvůr, uzavření. Vhodné jako náhrada hodin dějepisu, vlastivědy i přírodopisu.

Z Chomutova si můžete vyrazit pohodlnou cestou vzhůru do Krušným hor malebným Bezručovým údolím. Absolvovat můžete třeba šestikilometrovou naučnou stezku, takže dětem vynahradíte výuku přírodopisu a na in-linech i hodinu tělocviku. 

Obyvatelům Loun zase můžeme doporučit procházku na přírodní památku Blšanský Chlum - ideální pro hodiny geologie i novodobé historie. Výlet na sopečný vrch vám navíc poskytne dobrý rozhled, takže ho využijete i při regionálním zeměpisu.

Pro hodiny českého jazyka a literatury by se vám mohla hodit procházka z Peruce na Krásnou vyhlídku, která je spjata se spisovatelem Svatoplukem Čechem. 

Pro hodiny přírodovědy vám doporučím Naučnou stezku Cesta z města, která vede z Klášterce nad Ohří směrem na Měděnec. V její první části čekají děti úkoly a testy, ale také dovádění v lese. 

Tajuplný výlet na vás čeká v přírodním parku Džbán, kde si můžete projít naučnou stezku, jež vás dovede ke Kounovským kamenným řadám

Pro menší děti, s nimiž si potřebujete procvičit čtení, se nabízí na Chomutovsku Dračí stezka v Březně. Osm zastávek seznamuje s dobýváním uhlí, přírodou i historií obce a u každé se ukrývá úkol. 

K výuce dějepisu, konkrétně pro téma druhé světové války, využijete naučnou stezku Muzea československého opevnění z let 1936 a 1937, která je volně přístupná. Najdete ji na vrchu Kočičák nad Chomutovem, směr Blatno. 

S životem našich předků v Krušných horách se seznámíte ve Skanzenu Stará Ves, který je součástí zooparku. Budete potřebovat vstupenku do zooparku, který je však stále otevřen. 

A máme pro vás i tip pro hodinu fyziky. Vydejte se po naučné stezce Želinským meandrem z Kadaně k vodní elektrárně Želina

Vlastivěda z kapitoly průmysl, přírodopis z kapitoly geologie, dějepis z kapitoly třetihory - to vše můžete probrat vycházkou z Duchcova k Liptické vyhlídce

Ilustrační foto: MaBraS from Pixabay.