e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

The Most Challenge vstupuje do čtvrtého ročníku s novými pravidly

publikováno: 12.3.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Sdílet: facebook twitter google+

Oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu vstupuje do 4. ročníku. Boj o dosažení letošního nejlepšího času na jedno kolo odstartuje v neděli 25. března, soutěž bude součástí zahájení nové sezony pro širokou veřejnost The Most AUTOSHOW #7. Pořadatelé soutěže přišli s novinkami v pravidlech v podobě zavedení sezonního bodového rating systému.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. „Cílem změn v pravidlech je dát šanci na slušné umístění včetně absolutního prvenství i soutěžícím s vozy slabších kubatur, jež jinak proti nadupaným strojům značky Porsche či Ferrari nemají šanci. I proto nadále platí také loni zavedené pravidlo. Vedle absolutního vítěze s nejrychlejším časem vyhlásíme i vítěze jednotlivých kategorií vozů podle obsahu motoru,“ vysvětlila eventová manažerka společnosti Autodrom Most Michaela Rosenkranzová.

Rating systém platí pro jednu sezonu. Účast v soutěži a dosažení jednotlivých met jsou ohodnoceny body. Podle počtu získaných bodů se soutěžící zařadí do jedné ze čtyř kategorií, a to bronze (13 bodů), silver (25 bodů), gold (34 bodů) nebo platinum (47 bodů), a zároveň obdrží rating samolepku, kterou umístí na svůj vůz. 

Absolutním vítězem se stane soutěžící, který shromáždí nejvíce bodů. Může se těšit na tradiční odměnu. Je jí závodní licence, kterou letošní šampion získá po absolvování bezplatné okruhové školy. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodním víkendu evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v roce 2019. Může také zdarma absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petra Fulína, a to společně se soupeři, kteří dosáhnou tří nejlepších časů v jednotlivých výkonnostních kategoriích. 

Obhajovat vítězství v The Most Challenge bude Jan Popelář z Prahy. S Mercedesem AMG GTR navíc vytvořil nový rekord, poprvé v tříleté historii soutěže pokořil hranici 1:50 minuty a jedno z měřených kol zajel ve velmi solidním čase 1:48,194 minuty.

Autoshow nabídne po celý den od 9,00 do 18,00 vedle jízd na dráze i tradičně bohatý doprovodný program. Akce bude zároveň vzpomínkou na bývalého sportovního ředitele autodromu a jeho velkého patriota Gerharda Ittnera, který na konci loňského roku podlehl dlouhé nemoci.

Podrobné informace včetně propozic zájemci najdou zde