reklama Vánoce 2020
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Europera opět v Teplicích

publikováno: 12.2.2010, kategorie: Hudba, autor: Dalibor Tuž

Sdílet: facebook twitter google+

20. února v 19,00 hodin hostuje opět v Domě kultury v Teplicích mezinárodní mládežnický symfonický orchestr a pěvecký sbor europera. Obě tělesa se v Teplicích představila poprvé před rokem provedením Orffova oratoria Carmina Burana. Po úspěšném zahájení XVII. koncertní sezóny na podzim roku 2009 v německých městech Freibergu, Drážďanech a Žitavě, představí mladí muzikanti a zpěváci z Polska, Německa a České republiky nový koncertní program.

V první části koncertu zazní díla tří hudebních velikánů, jejichž jubilea si v sezóně 2009/10 připomínáme: Bohuslav Martinů – Le Jazz, Felix Mendelssohn-Bartholdy – koncertní předehra Hebridy, Bedřich Smetana – Vltava, furiant a polka z Prodané nevěsty.

Ve druhé části se jeviště opět zaplní do posledního místečka. Symfonický orchestr doplněný o mandolíny, kytary a řecké hudební nástroje bouzouki a santouri, velký pěvecký sbor a sólisté. Znít bude hudba řeckého skladatele Mikise Theodorakise, který na básnický text řeckého nositele Nobelovy ceny za literaturu Odyssea Elytise zkomponoval v šedesátých letech minulého století lidové oratorium Axion esti – Hodno jest.

Další informace na www.europera.org.