e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoční Speciál: Vánoce po staročesku na zámku Červený Hrádek

publikováno: 11.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Přenést se do dob dávno minulých můžete v sobotu 14. prosince na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Ožijí tam staré a často i zapomenuté vánoční zvyky a obyčeje, dorazí také vánoční pošťák a vyzkoušíte si výrobu vánočních ozdob. V neděli pak můžete zažít na zámku adventní prohlídky interiérů.

Program Staročeské Vánoce na zámku se bude konat od 11,00 do 16,00 hodin. Vstupné je 25 korun děti, 50 Kč dospělí. Těšit se můžete třeba na dvanáctimetrový Betlém s malovanými postavami v životní velikosti. Vyzkoušet si můžete klasické vánoční zvyky jako je věštění z polínek, pouštění lodiček nebo si můžete může vyrobit vánoční ozdobu z přírodních materiálů.

Dorazí také Vánoční pošťák, který bude vybaven patřičnými razítky, s nimiž je připraven orazítkovat obálky, aby mohli ti nejmenší napsat svá přání Ježíškovi. Obálky budou na místě k dispozici. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet vánoční kvíz z „velké knihy" nebo si u kováře nechat na přání vykovat hřebík nebo podkovu pro štěstí. 

Každou adventní neděli se na zámku Červený Hrádek konají netradiční kostýmované adventní prohlídky. Začátky jsou vždy ve 13,00 - 14,30 - 16,00 - 17,30 a 19,00 hodin, vstupné je 200 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti. Rezervace míst je nutná na tel. 724527913. Na Štědrý den se jako každý rok koná Živý Betlém.