e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

30 let svobody: Klášterec nad Ohří se oslavou rozloučí s kulturákem

publikováno: 11.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Již pátým rokem se v Klášterci nad Ohří koná připomínka 17. listopadu, a to v kostele Nejsvětější Trojice. Letos se však oslavy dvou kulatých výroččí přesunou do kulturního domu, s nímž se tak budou moci obyvatelé rozloučit před rekonstrukcí. Setkání se bude konat v předvečer výročí v sobotu 16. listopadu.

"V letošním roce je to již 30 let od revoluce v roce 1989 a 80 let od zavření českých vysokých škol v roce 1939. Město se rozhodlo na památku těchto významných událostí uspořádat kulturně-společenskou akci v kulturním domě," vysvětluje Adéla Chlupová z oddělení propagace Městského úřadu.

V sobotu 16. listopadu vystoupí vystoupí písničkář Václav Koubek s harmonikou, zpěvačka Lenka Dusilová a hudební program uzavře kapela Tichá dohoda. Program bude doplněn o divadelní scénky, promítání starých záběrů z Klášterce nad Ohří, retro raut a závěrečnou oldies party.

"Nynější kulturní dům se na konci letošního roku uzavře a započne rozsáhlá rekonstrukce v multifunkční kulturní centrum. Využijme poslední měsíce stávajícího provozu a setkejme se zde v sobotu 16. listopadu," zve Adéla Chlupová.

Kromě toho si v Klášterci nad Ohří můžete prohlédnout výstavu fotografií, které dokumentují listopadové události. Otevřena je v Galerii Kryt. 

Foto: Z výstavy v Galerii Kryt, autor Miroslav Rada.