reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Dvakrát fotografie ve Zlaté trojce

publikováno: 11.10.2013, kategorie: Výstavy, autor: Tomáš Ondrášek

Sdílet: facebook twitter google+

Teprve osmnáctiletá fotografka česko-čínského původu Linda Zhegová představí své digitálně upravené fotografie ve výstavní síni Zlatá Trojka v mostecké knihovně. Její kolekce nese název Sladké sny. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 17. října společně s otevřením výstavy fotografií lifestylového magazínu Esprit.

Společná vernisáž začíná v 17,00 hodin a seznámit se na ní můžete nejen s fotografkou Lindou Zhegovou, ale také jejími modelkami. Fotografie z měsíčníku Esprit, který vychází od roku 2009 jako součást Lidových novin a právě oslavil 50. číslo, přijede představit šéfredaktorka magazínu Eva Hlinovská a vedoucí oddělení fotografů Lidových novin Jan Zatorsky.

Výstavy potrvají do 16. listopadu a jsou přístupné zdarma v běžné otevírací době knihovny, tedy v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 10,00 do 18,00 hodin a v sobotu od 9,00 do 12,00 hodin.

 

Linda Zhengová se narodila v r. 1995 do smíšeného manželství. Maminka Češka, tatínek Číňan. Patnáct let žila v Plzni, dnes studuje na britském gymnáziu The English College v Praze. Od čtyř let navštěvovala Lidovou školu umění (obor kresba), zúčastnila se mnoha soutěží, na Mezinárodní soutěži Lidice jí cenu osobně předal tehdejším ministr kultury Pavel Dostál. Naučila se hrát na housle, flétnu a na elektrickou kytaru.

K patnáctým narozeninám dostala od rodičů digitální zrcadlovku a to byl rozhodující moment v jejím životě - objevila způsob, jakým se chce vyjadřovat. Seznámila se s představiteli sdružení Plzeň 2015, kteří jí nabídli spolupráci s letním festivalem Divadlo pod širým nebem. Vytvořila vlastní photoshow na festivalu Dny Meliny Mercouri. Když se jako fotografka se podílela na natáčení česko-japonského filmu The Zense, byla jí nabídnuta možnost k příležitosti premiéry uspořádat výstavu v plzeňské Měšťanské besedě.

Je oslovována modelkami z různých agentur, aby jim nafotila nevšední booky. Dostala k focení nové kolekce amerického horolezeckého oblečení Verve, navrženého Christianem Griffithem. Spoluprácuje s fotografem polského původu Cezary Zemisem, který žije v Praze. Během letního pobytu v Číně fotila tamním modelkám booky, které měly v jejich modelingových agenturách velký ohlas.

Po maturitě Linda zvažuje studovat uměleckou vysokou školu a jejím velkým snem je pracovat pro světově známý módní časopis Vogue.