e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Malířské sympozium zítra končí výstavou

publikováno: 11.8.2015, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Výsledky sedmého ročníku malířského sympozia, které probíhá od minulého týdne na Benediktu v Mostě, budou odhaleny už zítra. Po celý týden měla veřejnost možnost nahlédnout do tvorby jedenácti umělců, připraven byl i doprovodný program. Vše vyvrcholí výstavu ve středu 12. srpna odpoledne.

Výstava prezentující vytvořené obrazy se otevře v 15,00 hodin a slavnostní vernisáž a aukce obrazů v 17,00 hodin. Připraven bude i doprovodný program, u kterých si na své přijdou jak pasivnější, tak aktivnější návštěvníci.

Malířské sympozium na Benediktu tradičně patří ke kulturním vrcholům léta v Mostě. Letos bylo navíc obohaceno o akce, které měly vtáhnout do děje příchozí návštěvníky, ať už to byla prezentace umělců nebo procházka po městě s architektem. Návštěvníkům se letos kromě stálých hostů sympozia přestavují hlavně mladí umělci. Při práci můžete sledovat Elišku Kozlíkovou, Lucii Královou, Romana Křelinu, Matěje Lipavského, Martina Lukáče, Samuela Pauča, Tomáše Prchala, Doris Tesárkovou Oplovou, Marka Tischlera, Jiřího Zavřela a Josefa Zedníka.