e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 13. až 15. července

publikováno: 11.7.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Víkend, který začne šťastnou třináctkou, nabídne řadu hudebních akcí a filmů pod širým nebem. Kromě toho vás čekají piráti v Úštěku, indiáni v Krupce nebo noční prohlídky v Kadani a Terezíně.

Kino pod širým nebem
Kinematograf bratří Čadíků opět brázdí česká města a dorazí také k nám. Tento víkend bude promítat na Mírovém náměstí v Kadani a Žatci. Vidět můžete vždy čtyři české letní komedie. Více se dozvíte v článku Do kraje přijíždí pojízdné kino. Kam ještě do kina? Promítá na koupališti v Duchcově, na Koldomu v Litvínově a v letním kině Žatec. Všechna kina promítají od 21,30 hodin. Na 1. náměstí v Mostě se bude v sobotu promítat film Lucie: Příběh jedný kapely. Program letních kin najdete v Kalendáři akcí.

O modrém ptáčku
V sobotu 14. července zve Regionální muzeum v Teplicích do zámecké budovy tvořivé děti. Připravena pro ně bude letní výtvarná dílna „O modrém ptáčku“, při které podniknou objevnou cestu do zámeckých komnat za modrým ptáčkem. Program začíná ve 14,00 hodin a podrobnosti získáte v článku Teplické muzeum nabídne letní dílnu pro děti.

Tři poutníci
Vrátit se do roku 1478 můžete během kostýmovaných prohlídek ve Františkánském klášteře v Kadani. Nočním klášterem za svitu svíček se můžete projít v sobotu 14. července. Připraveny jsou celkem čtyři prohlídky, první začíná v 19,00 hodin. Více v článku Tři poutníci budou provádět večerním klášterem.

Cool žatecké léto
Chrám chmele a piva v Žatci připravil na prázdniny sérii koncertů, hudebních večerů v restauraci U Orloje. Další se koná v sobotu 14. července od 19,00 hodin a zahraje kapela Ráchel Pabiánová ze Žatce.

Teplice Free Live
Třetí ročník hudebního festivalu Teplice free Live oživí centrum města v sobotu 14. července. Hrát se bude na náměstí Svobody od 16,00 do 23,00 hodin. Vstup je zdarma a těšit se můžete na kapely: IDIO & IDIO, Definitivní Ententýk, From Filip Richard Ondra Martin, Kašpárek v rohlíku, Imodium a Toxic People.

Era Fest
Další hudební akcí bude festival v letním kině v Klášterci nad Ohří. Koná se také v sobotu 14. července, a to od 14,00 hodin. Hrát budou kapely Watch me Drown, Trojka, Prozatímní řešení, Trepifajxl, DC Radio, A New Chapter, Hot pants, E.R.A a F.A. Kings. Vstupné je 100 Kč. 

Plachtaři na Rané
Největší letošní akcí na letišti v Rané u Loun je plachtařské mistrovství ČR juniorů, které se koná od 15. do 27. července. Dorazí na něj 50-60 účastníků. Příští víkend se pak bude soutěžně konat i tradiční ranský pohár od 21. do 28. července.

Indiáni na hradě
Na krupském hradě rozbijí svůj stan v neděli 15. července indiáni. Děti čeká výuka indiánského tance, soutěže, dílny, stavba teepee, hraná pohádka a hudba. Indiánské masky vítány. Začátek je ve 14,00 hodin, vstup zdarma.

Divadlo i pohádka
V Kadani ve Františkánském klášteře bude vedle kostýmovaných prohlídek v sobotu živo i po zbytek víkendu. V pátek můžete vyraziti na komedii Carla Goldoniho Sluha dvou pánů, od 20,30 hodin. V neděli pak pokračuje Františkánské léto dětskou dílnou (od 14,00 hodin) a Velkou cirkusovou pohádkou (od 16,00 hodin).

Prohlídky ve mlýně 
V neděli 15. července se můžete ve Vernerově mlýně v Brlohu těšit na rozšířené prohlídky. Kromě historických technologií mletí obilí, mlynářského muzea a nově otevřené expozice o solné stezce, uvidíte v neděli v chodu starou Křižíkovu rozvodnici, která při nedostatku vody nahrazovala vodní kolo. Prohlídky začínají ve 14,00 a 15,00 hodin. Vstupné je 100 Kč. 

Potlach na zámku
Zámek Vrbičany u Litoměřic pořádá v sobotu 14. července country minifestival. Začíná ve 13,00 hodin. Hrát budou kapely Nawostro, Gladly S. W. a Karavana. Můžete stanovat přímo v zámeckém parku, program doplní soutěže pro děti i dospělé, pivo a udírna.

Festival Osmička
Další hudební akce se koná v lesoparku Osmička v Lovosicích, a to v pátek a sobotu 13. a 14. července. Pátečním tématem je hip hop a rap od 18,00 hodin, v sobotu pak pokračuje od 14,00 hodin drum & bass.

Pluto fest
A ještě jeden hudební festival, a sice v Peruci na Lounsku, v zámeckém parku. Plutofest vypukne v sobotu 14. července v 16,00 hodin. Hrát budou Wishmasters, Revival Rammstein, Sputnik, Covers for Lovers, Refreš a samozřejmě Žlutej Pluto pes.

Párty na střeše
Neobvyklá RoofTop party se koná v pátek 13. července v 21. patře výškové budovy SHD v Mostě. V hudebním programu vás čeká house, techhouse, groove, techno, minimal. Párty začíná v 15,00 hodin a zbývají poslední vstupenky, které jsou na jméno a jsou nepřenosné (v ceně 500 Kč).

Piráti na jezeře
Na jezero Chmelař u Úštěku na Litoměřicku opět dorazí piráti, už po dvacáté. V pátek 13. července se ve 20,00 hodin otevře tábor, čeká vás průvod a drancování pobřeží a kempu. Celodenní sobotní program začne už v 9,00 hodin a potrvá do půlnoci. Připraveny jsou celkem tři strhující bitvy na vodě i na souši s více než 150 vystupujícími, otevře se pirátské městečko, přístaviště, děti čeká pirátská náborová kancelář, pohádky, soutěže, šermířské souboje, hudba, na závěr večerní ohňová show a ohňostroj. Vstupné je 60 Kč dospělí a 40 Kč děti. Děti v masce budou pasovány na piráty.

Noční Terezín
V Terezíně se konají 14. července noční prohlídky podzemních chodeb za svitu svíček a luceren. Začínají v 18,00 hodin od Retranchementu 5, Dukelských hrdinů 43. Vstupné: dospělí 80 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 220 Kč. Rezervace vstupenek na emailu nutná: jana.formankova@projekt-terezin.cz.

Sýkorovy Počedělice
Počedělice, místo, kde často tvořil malíř Zdeněk Sýkora, opět ožije setkáním příznivců jeho umění i genia loci tohoto koutu Poohří. V sobotu 14. července se koná další setkání Sýkorovy Počedělice. Nabídne vycházku podél Ohře, vzpomínkové setkání i výstavu z loňského ročníku výtvarného sympozia. Podrobnosti přineseme zítra.

Foto: Historický Úštěk.