e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Posnídejte v sobotu férově

publikováno: 11.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Férová snídaně je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. V sobotu 14. května máte příležitost setkat se s přáteli a zároveň ukázat svůj zájem o férové pěstování plodin na celé planetě. Letos se venkovní piknik vrací po dvou letech pauzy. Kde si ho můžete užít?

Kadaň
Krásný výhled budete mít při snídani v Kadani, kde se akci koná na hradbách u knihovny. Začátek je v 9,30 hodin.

Litvínov
Dalším malebným místem k férové snídani je nádvoří zámku Valdštejnů, kde snídaně začíná v 9,00 hodin. Za deště můžete využít bývalé zámecké kuchyně.

Moldava v Krušných hor
Sraz "snídaňářů" je v sobotu v 10,00 hodin na trávníku pod modřínem u Moldavské Šatlavy.

Most
V Mostě si můžete vybrat hned ze tří míst. Prvním je arboretum Základní školy Svážná, kde se začíná v 10,00 hodin, stejně jako v zahradě ZŠ Václava Talicha. Už od 9,00 hodin se bude snídat na zahradě ZŠ V. Nezvala. 

Nová Ves v Horách
Snídaně se letos koná také v Krušných horách, konkrétně na hřišti u Sokolovny v Nové Vsi v Horách na Litvínovsku. Vstupenkou je vlastní jedlý výrobek, nebo fairtrade výrobek. S sebou si vezměte deku. Začátek v 10,00 hodin.

Teplice
V Teplicích se bude v sobotu snídat od 10,00 hodin v Zámecké zahradě, v případě nepřízně počasí pak v altánu v parku.

Radíčeves
V autentickém prostředí Kolouchova dvora v Radíčevsi na Žatecku můžete posnídat od 9,00 hodin. Prostřeno bude na trávníku za Šťastnou stodolou, případně uvnitř. Nakoupit si zde můžete domácí sýry.

Veltěže
Trávník u fotbalového hřiště, případně fotbalové klubovny, poslouží jako snídaňový prostor ve Veltěžích na Lounsku. Začátek je v 9,00 hodin a pořadatelé doporučují nakoupit u okolních farmářů, třeba ve Slavětíně nebo u Létající kozy u Rané.

Ilustrační foto: pixabay.