e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Příští víkend se v Bezděkově jedou závody v terénu, odstartují v Žatci

publikováno: 11.5.2018, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Boj o místo ve světovém finále, které se jede letos v Malajsii, nabídnou offroadové závody v areálu v Bezděkově u Žatce, jež proběhnou 18. až 20. května. Mimořádnou sportovní událost doplní doprovodný program včetně slavnostního startu na historickém náměstí královského města Žatce, nočních jízd v nedalekém vojenském prostoru a pro návštěvníky také možnost svezení v BVP – bojovém vozidle pěchoty.

Třídenní program se uskuteční v rámci 10. ročníku Offroad Trial Cupu. Nejprestižnější část závodů v extrémním terénu mezi kopci, jámami a balvany se jede jako Czech Offroad Trophy 2018 ve třech kategoriích Hard, Soft a Original. Úkolem posádky je zdolat svým upraveným vozem jednotlivé úseky v co nejkratším čase, a to vlastní silou vozu i za pomoci navijáku, heveru či dalších pomůcek. „Vítěz nejtěžší kategorie Hard, kde se při překonávání překážek může použít i naviják, postoupí z tohoto závodu na světové finále v Malajsii. Závod v Bezděkově je jediným závodem v Česku, ze kterého je možné se na Grand Final 2018 probojovat. Jinak ve stejném termínu se jede stejný závod také v Itálii,“ uvedl jeden z hlavních pořadatelů Miroslav Kalbáč z Offroad Teamu Klemo, duchovní otec závodů.

„Závodní program začne v pátek večer Nocí dlouhých světel, kdy se do půlnoci jedou dvě selektivní sekce ve Vojenském areálu Perč. Tato část je úplnou novinkou jinak tradičních offroadových závodů v Bezděkově. Největší počet soutěžních jízd se uskuteční v sobotu areálu Offroad Team Klemo U rybníka v Bezděkově,“ dodal Petr Hanzl z pořadatelského týmu. V neděli ve 14,00 hodin pak budou závody ukončeny vyhlášením výsledků.

Bezděkovské extrémní závody terénních aut poprvé začnou slavnostním startem na náměstí Svobody před žateckou radnicí. Program v pátek začíná v 15,00 hodin a potrvá zhruba do 18,30 hodin. „Součástí slavnostního zahájení bude start offroadů z rampy různými osobnostmi, jezdci se budou prezentovat formou rozhovorů. Součástí programu bude vystoupení mažoretek, retro přehlídka vozů Škoda a hudební program. Jde mimo jiné o připomenutí někdejší tradiční motoristické soutěže v Žatci Chmelová šiška, která se jezdila v 80. letech,“ řekl Petr Šimáček, předseda Spolku rodáků a přátel města Žatce, který se podílí na organizaci slavnostního zahájení offroadových závodů.

Foto: Offroad Trophy.