e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Úspěšná restaurace ve věži se vrací do Jirkova

publikováno: 11.5.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Loňský Restaurant Day, kdy se na jediný den otevřela restaurace v mimořádných prostorách jirkovské kostelní věže, se setkal s velkým úspěchem a zájmem návštěvníků. Jirkovský KVIZ se proto rozhodl akci zopakovat. Restaurace ve věži se otevře v sobotu 16. května, neméně zajímavá bude i restaurace ve sklepení v srpnu.

Projekt Restaurant Day přišel ze Skandinávie před čtyřmi lety. Principem akce je, že si amatéři otevřou ve vyhlášené dny kdekoliv restauraci či kavárnu s vlastními výrobky. Cení se originalita místa i chutí. Vloni se k programu poprvé přihlásil Jirkov, který otevřel jednodenní improvizovanou restauraci ve věži, třicet metrů nad zemí. Znamenalo to například vynosit veškeré jídlo, nádobí i nábytek po téměř 130 schodech, nádobí se průběžně odnášelo dolů, stejně jako na toaletu bylo nutné seběhnout. Přesto měla akce obrovský úspěch a bylo jasné, že nebude poslední. "Vloni jsme obsloužili na dvě stovky návštěvníků, na konci už vlastně nebylo ani co jíst," říká ředitel KVIZ Jirkov Bedřich Fryč.

Další příležitost budou mít návštěvníky i obyvatelé Jirkova v sobotu 16. května. Otevře se už v osm hodin ráno, a tak Bedřich Fryč doporučuje snídani s okouzlujícím výhledem. Otevřeno zůstane do 22,00 hodin, respektive tak dlouho, dokud bude co jíst. Místa v restauraci ve věži si můžete rezervovat na tel. 474 654 265.

Restaurační provozy ale Jirkov letos obohatí ještě o jedno místo. V neděli 16. srpna se otevře jednodenní restaurace v historických sklepích, o akci vás budeme včas informovat.