e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pohádkové Velikonoce na zámku Krásný Dvůr

publikováno: 11.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Šárka Kovaříková

Sdílet: facebook twitter google+

Zámek Krásný Dvůr u Podbořan na Velikonoce plánuje jednu z tradičních akcí Pohádkové Velikonoce. Ty se letos uskuteční v sobotu 15. dubna mezi 10. a 16. hodinou. Akce je zaměřena na nejmenší návštěvníky zámku.

Prostor zámeckého nádvoří bude patřit oblíbenému jarmarku, na kterém si návštěvníci budou moci koupit různé řemeslné výrobky, drobné pozornosti nejen s jarní tématikou či různé jedlé dárky. Někteří stánkaři budou mít pro děti připravené dílničky, kde bude možné například uplést pomlázku či ozdobit perníček.

V zámku budou probíhat obvyklé prohlídky zámeckého interiéru, a to každou celou hodinu od 10,00 do 16,00 hodin. Okruh trvá zhruba 45 minut, plné vstupné je za 100 Kč, zlevněné pak za 70 Kč. Vždy v půl budou prohlídky interiérů střídat prohlídky dětské, zaměřené pouze na výstavu Háčkovaných panenek, která je v zámku instalována. Dětský okruh bude trvat pouze 30 minut a vstupné bude jednotné, 20 Kč.

Pro děti jsou připravena také různá hudební a divadelní představení. Hned třikrát, v 10,00, ve 12,00 a 14,00 hodin, bude na nádvoří vystupovat Divadélko Kůzle z Kutné Hory se svým hudebním představením. V 10,30 je vystřídají žáci základní školy z Krásného Dvora. V 11,00 a v 15,00 hodin budou moci návštěvníci shlédnout představení pohádky O třech kůzlátkách, které sehraje Divadlo Pruhované panenky. Ve 13,00 hodin je doplní pohádka Kterak beruška Uška o sedmou tečku přišla v podání Divadla Kapsa Andělská Hora. Všechna divadelní představení se odehrají v zámecké galerii.

„Při akci představíme zámecké edukační programy, při kterých si děti budou moci vyzkoušet spoustu různých aktivit a seznámit se zábavnou formou s historií zámeckého parku. Věřím, že Pohádkovými Velikonocemi opět potěšíme nejen všechny děti ale i jejich rodiče,“ uvedla kastelánka Michaela Hofmanová.

Vstupné na celodenní program činí pouze 50 Kč na osobu, děti do 3 let mají vstup zdarma. Zámecký park je volně přístupný. Pro zájemce jsou připraveny projížďky bryčkou po parku. Okruh povede od zámku k Panovu templu a zpět a bude trvat zhruba 20 minut. Dospělí za projížďku zaplatí 100 Kč, děti pak 50 Kč.

Zpestřením programu je výstava fotografií z cest hraběte Lažanského z roku 1929. Výstava probíhá od 1. dubna do 31. května ve výstavním prostoru pod hlavním schodištěm. Ve dnech 16. až 17. a 22. až 23. dubna u příležitosti Mezinárodního dne památek budou moci návštěvníci vidět v rámci prohlídky interiérů originální alba těchto fotografií, která jsou uložena v zámeckém depozitáři.