reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letecké muzeum v Bezděkově připravilo lepší zázemí pro návštěvníky

publikováno: 11.1.2021, kategorie: Výstavy, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Letecké muzeum Korea – Merkur v Bezděkově u Žatce má za sebou teprve první oficiální sezónu pro veřejnost. Už ale chystá vylepšení další sezóny, i když není jasné, kdy a v jakém rozsahu bude moci začít kvůli epidemiologické situaci. Návštěvníci se mohou těšit na letecký bar, filmová představení i nové sociální zázemí.

Nadále platí, že Letecké muzeum v Bezděkově především připomíná historii bývalého vojenského letiště Žatec a zde působícího 11. stíhacího leteckého pluku. Zároveň připomíná bohatou historii československého letectví včetně hrdinů R.A.F. z bojů druhé světové války.

Zároveň se ale muzeum, jejž provozuje spolek Letci Žatec, věnuje pořádání kulturních akcí, připomíná leteckou tradici na Žatecku a také se věnuje mládež. Stále platí, že hlavně dětem budou určeny letecké trenažéry, na kterých si budou moci vyzkoušet různé činnosti pilota. Simulované létání ale pochopitelně budou moci otestovat i dospělí návštěvníci muzea.

V průběhu letošní zimy se členové spolku zaměřili i na vylepšován zázemí muzea. „Dosud používané sklady a chodby jsme zrušili a zprovozníme je pro veřejnost. Po stavebních úpravách probíhá malování, poté zařízení dalším vybavením. Chceme nově nabízet posezení u kávy v leteckém baru, podívat se na film nebo zajistit lepší sociální zázemí v podobě nových toalet,“ popsal některé úpravy majitel objektu a člen spolku Letci Žatec František Blahout.

Novou podobu získala také autobusová zastávka přímo před muzeem. O její zkrášlení se postarali rovněž členové spolku Letci Žatec.

Foto: Archív muzea.