e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V žateckém divadle se rozpoutá Válka Roseových s Michalem Dlouhým

publikováno: 11.1.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Sdílet: facebook twitter google+

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 15. ledna novou činoherní a zatraceně mrazivou komedii s názvem Válka Roseových. Předlohou hry je román slavného Warrena Adlera, podle kterého byl natočen neméně slavný kultovní americký film. V hlavních rolích se představí Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová.

Příběh o dokonalých manželech Barbaře a Jonathanovi Rosevých, kteří jsou se svými dětmi dokonale šťastni. Bohužel jen zdánlivě. Najednou jeden z nich zjistí, že by bylo krásné být sám a chce se rozvést. Za pomoci právníků se tak rozjíždí mašinérie rozvodového řízení, kdy však ani jeden z manželů nechce přijít o krásný dům. Vzájemně si likvidují osobní věci, zabíjejí domácí zvířata, připravují ty nejdrsnější naschvály, neustoupí ani o píď.

Ve hře, kterou do divadelní podoby převedl dobře známý herec a také režisér Ondřej Sokol, zahrají Michal Dlouhý, Kateřina Lojdová, Lukáš Král, Roman Štabrak, Pert Florian a další herci Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. V žateckém divadle začíná představení od 19,00 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji na pokladně divadla.