e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jirkovský charitativní advent začíná v pondělí

publikováno: 10.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jitka Viziová

Sdílet: facebook twitter google+

Již poněkolikáté se v adventním čase uskuteční v centru města Jirkova charitativní akce s kulturním programem v režii dětí. Návštěvníci si mohou v pondělí a úterý 14. a 15. prosince zakoupit výrobky dětí a přispět na dobrou věc. Jarmark bude probíhat v Kostelní ulici. Trhy začínají vždy v 10,00 hodin, kulturní program pak odpoledne.

Ke koupit budou výrobky žáků jirkovských základních a mateřských škol, základní umělecké školy, jirkovského gymnázia, klientů zMěstského ústavu sociálních služeb, dětí navštěvujících DDM Paraplíčko a dětí z Dětského domova Vysoká Pec a nově i Mlýnský spolek. 

V loňském roce byla vybrána rekordní částka ve výši 120 586 Kč, částku obdrželo občanské sdružení Prohandicap, kterému bude předána i vletošním roce. Zapojením desítek dobrovolníků na stáncích, stovek účinkujících a značným množstvím zákazníků se tato akce řadí k největším charitativním projektům v regionu vůbec. Jirkovský charitativní advent podpoří svou přítomností Veronika Kašáková a Sebastian.

Program:

14. prosince
1. ZŠ, 2. ZŠ, Gymnázium Jirkov, Dětský domov Vysoká Pec, Dům dětí a mládeže Paraplíčko, Mateřské školy, Městský ústav sociálních služeb, Mlýnský spolek
9,30 – 11,30 hodin - adventní výtvarné dílny v prostorách Archy (náměstí Dr. E. Beneše)
10,00 hodin - zahájení prodeje
15,00 hodin - slavnostní zahájení - perníčkový řetěz, host Veronika Kašáková
15,00–17,00 hodin - kulturní program

15. prosince
3. ZŠ, 4. ZŠ, Gymnázium Jirkov, Dětský domov Vysoká Pec, Základní umělecká škola, Mateřské školy, Městský ústav sociálních služeb
9,15 – 12,00hodin - adventní výtvarné dílny v prostorách Archy (náměstí Dr.E. Beneše)
10,00 hodin - zahájení prodeje
14,30 hodin - slavnostní zahájení - obří vánočka, host Sebastian
15,00–17,00 hodin - kulturní program