reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 12. až 14. listopadu

publikováno: 10.11.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Jak přivítáte svatého Martina? Vínem nebo lampionovým průvodem. Obě možnosti tento týden budete mít. Děti potěší průvod s lucernami Kadaní, strašidelný les na Červeném Hrádku a také spousta pohádek.

Strašidelný les
Strašidelný pohádkový les se otevře v sobotu 13. listopadu na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Na dvoukilometrové trase na děti i rodiče budou číhat nejrůznější strašidla z pohádkové říše, u kterých děti budou plnit různé úkoly. Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání. Trasa pohádkového lesa začíná u zámeckého rybníka od 13,00 do 16,00 hodin. Vstupné 70 Kč za osobu.

Za vínem a husou
Ve čtvrtek 11. listopadu se otevírají svatomartinská vína nebo si také můžete v řadě restaurací dát svatomartinskou husu. V litvínovské Citadele pořádá Galerie Modrý hrozen prodejní degustaci svatomartinských vín a mladých vín, která se uskuteční v prostorách Café Baru ve čtvrtek 11. listopadu od 17,00 do 23,00 hodin. 
Na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem můžete ochutnávat od 11. hodiny až do osmi večer, hudební doprovod zajistí cimbálová muzika Slovácko.
Na víno i husu si můžete zase vyrazit třeba do restaurace Benedikt v Mostě, chystá pro vás jak víkendové obědy, tak svatomartinské večeře ve čtvrtek a pátek.

Svatomartinské programy
Z Mírového náměstí v Kadani vyjde ve čtvrtek 11. listopadu, tedy na svatého Martina, lampionový průvod. Sraz je v 17,00 hodin, průvod půjde ke klášteru, kde bude probíhat program v zahradě, a poté ve Střelnici děti čeká pohádka. Lampiony s sebou.
Lucerničky svatého Martina je název programu, který přichystalo Středisko volného času v Mostě. V sobotu 13. listopadu děti čeká procházka po Resslu s úkoly a opékáním buřtů. Start je mezi 16. a 17. hodinou.

Rostlinný swap
První offline rostlinný swap, tedy výměna, v Teplicích se bude konat 13. Listopadu v květinářství Kytky a Víno na ulici U Císařských Lázni. Doneste kytky, řízky kytek nebo třeba květináče, které již nechcete a odneste si zdarma kytky, řízky, květináče nebo plakáty podle výběru. Na místě bude probíhat i workshop na výrobu květinového věnce. Otevřeno od 14,00 do 17,00 hodin.

Za pohádkou
Vezměte děti o víkendu na divadelní pohádku, příležitostí je dost. Chomutovské divadlo uvede v neděli 14. listopadu od 15,00 hodin pohádku Ferda Mravenec v cizích službách. Loutkové divadlo v Lounech nabídne od 14,30 hodin nedělní Ušatou pohádku. Docela velké divadlo v Litvínově uvádí v sobotu 13. listopadu od 16,00 hodin pohádkový příběh Rusalka, který děti seznámí s touto klasickou operou. Divadlo rozmanitostí v Mostě hraje v sobotu 13. listopadu – od 10,00 hodin příběhy Macha a Šebestové a od 17,00 hodin divadelní animák My tři v triku. Citadela v Litvínově nabídne dětem v neděli 14. listopadu od 16,00 hodin pohádku O pyšné žirafě.

Lomské výročí
Město Lom na Litvínovsku si připomíná 680 let od první zmínky o obci a o víkendu připomene též 75 let od důlní katastrofy na dole Kohinoor I. Stane se tak 14. listopadu, od 15,00 hodin se koná pietní program na hřbitově. Od 16,00 hodin pak začne v Kulturním domě výstava historických fotografií a dokumentů, připomene i hornické tradice města. 

Drakiáda
Na letišti Macerka v Žatci se v sobotu 13. listopadu koná drakiáda. Pouštět draky můžete přijít od 14,00 do 16,00 hodin.

Další tipy na víkend si můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.

Ilustrační foto: Pixabay.