reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Festival FestKlip už podruhé v Mostě

publikováno: 10.11.2011, kategorie: Hudba, autor: Alena Průšová

Sdílet: facebook twitter google+

Most bude už tento pátek 11. listopadu hostit druhý ročník festivalu amatérských hudebních videoklipů, který nese název FestKlip 2011. Multižánrový hudební večer s projekcí několika klipů kapel z celého Ústeckého kraje odstartuje v 18 hodin v mostecké Gama hospodě, chybět opět nebudou ani živá vystoupení.

Během večera uslyší návštěvníci akce kapely Black Jack (Ústí nad Labem), Blue Rocket (Most) a Nestel Postel (Lovosice). Na velkoplošné projekci se budou v průběhu celého večera prezentovat videoklipy všech interpretů, kteří se do letošního ročníku přihlásili.

„Naším cílem je především zviditelnit mladé, začínající kapely. Chceme jim dát více prostoru pro vlastní realizaci a příležitost najít si nové posluchače. Zároveň chceme vytvořit jakousi tradici pořádání této akce, jelikož je první svého druhu v republice,“ vysvětluje za organizační tým festivalu Alena Průšová.

Celý festival, který pořádá Mistral TV produkce za finanční podpory Ústeckého kraje a města Most, je i letos opět soutěžní. Porota složená z profesionálů z hudební branže ještě tentýž večer rozhodne, které tři kapely ocení. „Stejně jako loni bude o vítězi festivalu rozhodovat známý kameraman Martin Studecký, který natáčel kromě jiného i klip pro skupinu Chinaski, dále hudebník Míra Kuželka a nově i muzikant a učitel hudby Richard Řeřicha společně s mladým, nadějným rockerem Lukášem Korandou. Na vizuální stránku bude svým profesionálním okem dohlížet fotograf  Daniel Šeiner,“ dodává ke složení poroty Průšová.

Ocenění dostane i kapela, která získá nejvíce diváckých hlasů. Do tohoto hlasování se může do pátku zapojit každý na oficiálním webu www.festklip.cz. Skupiny soutěží o slevu do nahrávacího studia Ponte Records, kosmetické balíčky Oriflame, webhosting pro stránky kapely od společnosti Softex NCP, vouchery do restaurace Pohádka a hudební balíčky od hudebnin Tymos Most. Vstup na akci je zdarma. Ukončení festivalu je plánováno na jedenáctou hodinu večerní.