e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výlet po hranici Sudet

publikováno: 10.6.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Žatecké muzeum připravilo na sobotu 15. června pro zájemce turistiky a historie muzejní pochod, tentokrát nazvaný Po hranici Sudet. Zavede vás do Zeměch, na Nový Hrad, do Opočna a Hřivic, kde si poslechnete příběhy míst a lidí z předválečného a válečného období a na závěr uvidíte i několik krátkých dokumentů.

Výprava po stopách historie 20. století začíná v Zeměchách na návsi, kde se dozvíte o Stráži obrany státu i osudech uprchlíků ze Sudet, v Novém Hradě si vyslechnete příběh řezníka Brožka a dalších místních rodin, zavítáte do opočenské sokolovny, abyste se něco dozvěděli o sportu za války. Zastavíte se u četnické stanice v Touchovicích či se dozvíte výsadku Jana Koziny. V Hřivicích v sokolovně je pak připraveno promítání filmů. Délku trasy pořadatelé neuvádějí, podle mapy jde ale asi o 6 kilometrů.

Pokud se připojíte v Zeměchách na návsi, poplatek je 50 Kč na místě, v případě, že chcete využít autobus, který odjíždí v 10,00 hodin od muzea v Žatci, poplatek je 100 Kč je třeba ho uhradit do pátku 14. června. Autobus se vrací z Hřivic asi v 16,30 hodin. Pochod se koná za každého počasí. 

Foto: Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec.