e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 12. až 14. června

publikováno: 10.6.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Druhý červnový víkend nabízí pestrou směsici akcí, lákajících ven – několik open-air hudebních festivalů, prohlídku zahrad (třeba v Krásném Dvoře na fotce), závody dračích lodí, sousedský pokec na dvorku, ale i pletení pod širým nebem. Přesvědčíte se, že s kostelem může být zábava – třeba na charitativním festivalu v Libyni, programu Kostel na kolečkách nebo na oslavách v chrámu dobré nálady v Panenském Týnci...

Mezinárodní den pletení
Všichni, kteří umí plést či háčkovat nebo si chtějí prostě jen vyzkoušet, jsou zváni v pátek 12. června po celý den na dvorek Městské knihovny v Lounech. Koná se tam totiž Mezinárodní den pletení na veřejnosti. Dvorek knihovny ozdobíte společně streetartovým uměním - guerillou knitting. Nepotřebujete nic kromě dobré nálady a chuti tvořit ve veřejném prostoru. Můžete si přinést s sebou předem uháčkované nebo upletené obdélníky o rozměrech 95 x 5 cm a klubíčka s vlnou, kterou věnujete na tuto akci. Koná se od 9,00 do 18,00 hodin.

Dračí lodě na Matyldě
Závod dračích lodí StarColor Cup se pojede v sobotu 13. června na vodní nádrži Matylda u Mostu. První starty začínají už v 9,00 hodin, celkem se představí 44 dračích posádek na dvoukilometrové trati. Atraktivní podívanou na vodě doplní doprovodný program pro návštěvníky. Od 13,00 do 16,00 hodin se na Matyldě také koná Den pro celou rodinu, pořádaný Městskou policií v Mostě. Představí se nejen práce strážníků, ale také neziskové organizace, šermíři, kouzelník, klaun, akrobat, mostecké mažoretky a další. Vstup je zdarma.

Muzejní noc poprvé
Poprvé do Muzejních nocí připojuje také synagoga a rabínský dům v Úštěku na Litoměřicku. Od 17,00 hodin do půlnoci bude připravena prohlídka ve večerním světle, živá hudba a občerstvení, i vidění je též výstava Zničené židovské památky.

Oslavy hasičů
Dobrovolní hasiči ve Strupčicích na Chomutovsku slaví v sobotu 13. června ve sportovním areálu 115. výročí založení sboru. Program začíná v 11,30 hodin, v jednu uvidíte spanilou jízdu hasičů, poté soutěže v požárním útoku, v 17,00 hodin ukázky vyproštění z havarovaného auta, slaňování a zásahu v nehořlavém obleku. Od 18,30 hodin mohou děti řádi v požární pěně. Ve 20,00 hodin je připravena taneční zábava se skupinou Sortiment s překvapením a závěrečným ohňostrojem. Během celého odpoledne ukázky techniky a projížďky hasičským autem, pro děti soutěže.

Oslavy u magického chrámu
Na sobotu 13. června se chystají oslavy 900 let od první písemné zmínky v Panenským Týnci na Lounsku. Program začne v 10,00 hodin u známého nedostavěného chrámu, který vloni vyhrál v soutěži DestinaCze roku. Během dne jsou připravena vystoupení divadelních společností, historické hudby, historická řemesla a stánky, dětská střelnice. Od 15,00 hodin také probíhá program u sokolovny – fotbal, huidba, taneční zábava, atrakce pro děti a projížďky na koních. Uvidíte výstavu hasičské techniky včetně polní kuchyně a na malém hřišti u chrámu program mysliveckého spolku.

Březnooukej
V Březně u Chomutova se v sobotu 13. června koná 9. ročník hudebního festivalu country hudby. Hlavní hosté programu: Tomáš Linka, Robert Křesťan & Druhá tráva, AG Flek, začátek v 16,00 hodin v areálu restaurace U Rybníčka.

Sousedské slavnosti
S titulem Osada žije! se v Litvínově konají v sobotu 13. června sousedské slavnosti, setkání ve dvorech a parcích Osady pod Podkrušnohorskou ulicí. Od 10,00 do 18,00 hodin se těšit na spoustu přátelských míst a zábavných zastavení jako například výtvarné workshopy, lanové centrum, bleší trh, týpí, střelnici, výstavu fotografií apod. Na hlavní scéně vystoupí několik místních umělců, mimo jiné Oumi Kim Beat, Lola Band, Padlá pádla a další... Připojit se můžete zde.

Kostel na kolečkách aneb zahradní slavnost
Zahrada muzea v Mostě se v sobotu 13. června výjimečně otevře veřejnosti. Program s podtitulem "slavnost ducha tvořivého" připomíná 40 let od stěhování mosteckého kostela. Nabídne řadu tvůrčích dílen, ale i hudbu, bleší trh, pohádky a jeho součástí bude fler jarmark, první svého druhu v Mostě. Zahrada Oblastního muzea v Mostě bude otevřena od 10,00 do 16,00 hodin a vstupné je pro dospělé 25 a děti 10 korun. Podrobnosti najdete v článku

Charitativní festival pro kostel
Občanské sdružení Za záchranu kostela sv. Jiljí pořádá každoroční festival v Libyni na Podbořansku vyjímečně začátkem léta - v sobotu 13. června. Festival plný hudby, představení a různých interaktivních akcí pomáhá zviditelnit snahu občanského sdružení k záchraně této vyjímečné regionální památky, postavené v rané gotice. Hostem programu bude Jiří Stivín.

Den hudby
Letňák 2015 aneb Den hudby je název odpolední akce v sobotu 13. června v areálu letního kina v Klášterci nad Ohří. Vystoupí taneční obor Zuš Klášterec nad Ohří, taneční orchestr ZUŠ K. Slavického Kadaň, kapely Toxika (Klášterec nad Ohří), Trepifajxl (Klášterec nad Ohří, Kadaň), Hi Jack (Kadaň), Noisebone (Ostrov nad Ohří), St. Age (Karlovy Vary), Faces Are Fiction (Duchcov, Bílina) a Prago Union + Champion Sound. Začátek ve 13,00 hodin, vstup 100 Kč.

Napříč žánrům fest
Další hudební festival se koná v sobotu 13. června v prostoru přírodního amfiteátru Letního kina v Žatci -  Napříč žánrů fest. Uslyšíte regionální kapely i hvězdy jako Sto Zvířat, Krucipüsk nebo Carpatia Castle. Podrobný program v tomto článku

Víkend otevřených zahrad
Druhý červnový víkend se otevírají návštěvníkům nádherné zahrady a parky. Akce vznikla původně ve Velké Británii, v Česku se koná od popáté. V našem kraji se přidávají zámecké parky Stekník, Libochovice, Korozluky, Velké Březno a Krásný Dvůr. Kam vyrazit a co tam zažít se dozvíte zde

Casanovské slavnosti
V pátek a sobotu 12. a 13. června se v Duchcově konají Casanovské slavnosti, které letos připomenou 230. výročí příchodu Giacomo Casanovy do Duchcova. Jeho inscenovaným příjezdem na zámek také slavnosti začínají. Zde najdete kompletní program obou dní. Kromě Casanovy uvidíte  a uslyšíte třeba Kamila Střihavku, Vladimíra Mišíka, Mňágu a Žďorp... Vstup je na velkou část programu zdarma. Program v dnešním Magazínu.

pARTy ve Františkánu
Živo bude také v Kadani ve Františkánském klášteře, kde se koná v sobotu 13. června od 10 do 10 pARTy. Těšit se můžete na spoustu hudby i další „artový“ program: slam poetry, čajovna, góvinda, dětský koutek, workshop, vyhlídkové lety, fler, vinyl art. Během dne vystoupí třeba kapela N.O.H.A., The Tap Tap, Blue Effect, Midi Lidi, Progres 2, Petr Váša a další... Vstupné na místě je 550 korun.

Cestovatelský den
Proletět se světem můžete v sobotu 13. června na nádvoří zámku Červený Hrádek u Jirkova. Podruhé se tam koná Cest Fest, cestovatelský den. Program začíná v jednu odpoledne a těšit se můžete na cestovatelské besedy, folklór i večer to rozjede etno kapela Čankišou. Celý program najdete v článku Odpoledne cestování, tance a hudby na Červeném Hrádku.

Posezení v Bílenci
Obec Petrohrad a Bílenečtí občané zvou na Přátelské posezení v Bílenci na Podbořansku, které se koná 13. června od 14,00 hodin u příležitosti výročí 300 let od postavení kaple zasvěcené sv. Antonínu Paduánskému.

Den Ohře
V Lounech si v sobotu 13. června připomenou letošní výročí 1210 let od první zmínky o řece Ohři. Program se koná ve Veslařském klubu u mostu přes Ohři v Lounech od Můžete si prohlédnout loděnice, zapojit se do soutěží nebo se projet na lodičkách. Zajímavé povídání na téma řeka Ohře je připraveno na pátek 12. června od 17,00 hodin v lounské knihovně.

Motosraz a pivofest
Sraz motorkářů, spojený s pivním festivalem, se koná od pátku 12. do neděle 14. června v kempu u koupaliště v Peruci na Lounsku. Motorkáře čekají spanilé jízdy, soutěže a také kapely: Morčata na útěku, Hlahol, Nomád, Second Chance, Maniac, Seven, Joe Purple a další. Podrobnosti na www.mba-stochov.cz.

Dubské hrátky
Na koupašti v Dubí se v sobotu 13. června konají Dubské hrátky, soutěže v netradičních vodních disciplínách mezi družstvy okolních obcí a měst. Kromě veselé podívané se mohou děti zapojit do soutěže a také se vykoupat. Začátek ve 13,00 hodin, vstup volný.

Muzejní pochod
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na muzejní pochod na trase tvrz Hlubany – Rondel u Podbořanského Rohozce. Start je v sobotu 13. června v 9,15 hodin u tvrze Hlubany u Podbořan (Čas odjezdů vlakem R1183: ze stanice Žatec 7.53, z Podbořan 8.19/ autobusem č. 562745 151 ze stanice Žatec 8.33, z Podbořan 9.00). Čeká na vás cca 14 km dlouhá trasa s pěti stanovišti, na kterých se dozvíte nejen o historii tvrze a rondelu. Cíl je v 16,00 hodin, odjezd zpět přistaveným autobusem. Účastnický poplatek 30 Kč.

Roudnický košt
Přehlídka českých vín a selské slavnosti se konají v sobotu 13. června v Roudnici nad Labem. Výstava a ochutnávky budou probíhat od 11,00 do 19,00 hodin, v interiérech zámku zahraje během dne kapela The Oubr, na nádvoří budou probíhat od 13,00 do 18,00 hodin selské slavnosti s hudbou, rytířskými souboji, ukázkami zemědělské techniky a jarmarkem. V 17,30 hodin zazpívá Daniel Hůlka.

Černý Anděl na horách
aneb zahájení letní sezóny na Klínech - tak se jmenuje akce v neděli 14. června ve sport areálu Klíny v Krušných horách. Začíná ve 13,00 hodin a užít si můžete spoustu sportovní zábavy - jízdy na lanovce, terénní koloběžky, lezení na stěně, lanový park, trampolínu. Připraveny budou soutěže pro děti s Černými Anděly, mosteckými házenkářkami, a s Jungle Arénou, zahraje kapela Kabát Revival.

Hasičení
Dalším tipem na výlet za hasiči je program v Malém Březně na Mostecku v sobotu 13. června, kde hasiči pořádají 9. ročník Hasičení spojený se Dnem dětí. Proběhne netradiční fotbalový turnaj, v němž cílem hry je dostat míč proudem vody za soupeřovu gólovou čáru. Začátek ve 12,00 hodin, po skončení turnajů budou hrát od 17,00 hodin kapely: Kočku zblajz, No brakes, Cumbál, Country a od 21,00 hodin taneční zábava se skupinou Promile. Současně bude probíhat i dětský program od 9,00 hodin.