e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letos bude pokračovat výstavba Cyklostezky Ohře

publikováno: 10.5.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dvacet milionů korun chce letos Ústecký kraj investovat do dalšího budování Cyklostezky Ohře. Stavět se bude u Litoměřic a Libočan. Zatímco stezka podél Labe je již dokončená a poskytuje cyklistům velký komfort, podél Ohře stále chybí kvalitní úseky.

"Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo záměr další výstavby Cyklostezky Ohře. Jedná se o 22 úseků rozmístěných na trase cyklostezky o celkové délce 42,6 km. Náklady na vybudování cyklostezky jsou odhadovány v objemu 250 milionů korun," informoval Ústecký kraj. Celkem má na území kraje Cyklostezka délku 135 kilometrů. Celá trasa ale začíná již u pramene řeky v Německu a pokračuje přes Karlovarský kraj až k soutoku u Litoměřic.

„Pro letošní rok máme v rozpočtu schválených 20 milionů korun, které budou použity na projektovou přípravu a zahájení realizace úseků Litoměřice – Bohušovice nad Ohří a Libočany – Přívlaky,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje Michal Kučera. Celá řada úseků cyklostezky však dosud vede po nevhodných cestách nebo silnicích.

„Jsem přesvědčen o tom, že Cyklostezka Ohře nebude pouze novou stezkou pro cykloturisty, ale zlepší také podmínky pro volnočasové vyžití obyvatel obcí a přispěje k rozvoji podnikání,“ dodal radní Michal Kučera.

Více informací o trasách najdete na www.cykloohre.cz.