e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Úklid Mariánských Radčic a Braňan zpestří hudba a soutěže pro děti

publikováno: 10.4.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Lukáš Kopecký

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 13. dubna se v Mariánských Radčicích uskuteční už druhý ročník úklidové akce zaměřené na sběr odpadu a likvidaci černých skládek. Sraz všech dobrovolníků, kterým není vzhled obce a jejího okolí lhostejný, je v 9,00 hodin před sběrným dvorem v Mariánských Radčicích. Odpoledne je pak pro všechny připraven bohatý kulturní program přímo na návsi.

Letos se koná už pátý ročník celorepublikové akce, kde se desítky tisíc dobrovolníků snaží naši zem zbavit odpadků a černých skládek. Zaměřují se nejen na úklid měst a obcí či lesů, ale také na sběr odhozených pneumatik u silnic a v korytech řek a potoků. Do úklidových akcí se může zapojit každý, komu není lhostejná kvalita prostředí v jeho okolí. V loňském roce se k celorepublikové chvályhodné akci přidali také lidé v Mariánských Radčicích.

Sobota 13. dubna bude v Mariánských Radčicích nejen ve znamení sběru odpadu, ale i dobré zábavy. „PET lahve, pneumatiky nebo třeba záchodové mísy patřily do více než 4,5 tuny odpadů, které u nás v loňském roce nasbírala skupina 80 dobrovolníků. Byli rozděleni do skupin a systematicky pročišťovali okolí obce. Zájem lidí, kteří venku uklízeli ve svém volném čase, nás opravdu příjemně překvapil. Den zaměřený na čistší životní prostředí se u nás vloni skutečně vydařil. Proto jsme se rozhodli pokračovat. Ve spolupráci se Severočeskými doly jsme akci Ukliďme Česko pořádanou u příležitosti Dne Země letos připravili na sobotu 13. dubna. Těší nás, že se k nám tentokrát připojí také sousední obec Braňany. Přiložit ruku k dílu mohou samozřejmě i přespolní. Pro všechny bude pak odpoledne na návsi připraven za odměnu bohatý kulturní program. Srdečně zvu všechny dobrovolníky,“ uvedl Jaroslav Sikora, starosta obce Mariánské Radčice. Také letos proběhne soutěž o nejúspěšnější sběrače odpadů, kteří budou slavnostně vyhlášeni během odpoledního kulturního programu, jehož součástí bude opékání selete a buřtů, řada soutěží pro děti nebo vystoupení populárního zpěváka Pavla Callty. 

Sraz radčických sběračů bude v 9,00 hodin před sběrným dvorem v ulici Dukelských hrdinů, sraz braňanských ve stejný čas na parkovišti u obecního úřadu. Doprovodný program začne ve 14,00 hodin. Braňanské odveze do Mariánských Radčic ve 13,30 hodin autobus.