reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Stop and Stay: Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani

publikováno: 10.4.2014, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Ambiciózní a ojedinělý architektonický projekt města Kadaně přijede na konferenci do Žatci představit Jiří Kulhánek, starosta Kadaně, který stál u zrodu obnovy nábřeží řeky Ohře. Nábřeží Maxipsa Fíka navázalo na předválečnou tradici nábřežních promenád a stalo se jednou z velkých turistických atrakcí města.

"Můj příspěvek na konferenci popisuje zrod vize a postupnou realizaci cyklostezek na Kadaňsku a současně i řešení veřejného prostoru a obnovu nábřeží řeky Ohře v Kadani. Dokumentuje porodní bolesti a složitý průběh realizace od myšlenky k cíli," představuje svou prezentaci na konferenci Stop and Stay starosta Jiří Kulhánek, který vede kadaňskou radnici již dlouhých 12 let.

Právě Jiří Kulhánek stál u zrodu myšlenky revitalizovat a navrátit obyvatelům i návštěvníků nábřeží řeky Ohře v Kadani. Během několika let se architektům podařilo postupně změnit opuštěný a zarostlý kout města v živý veřejný prostor s mnoha zajímavými artefakty včetně unikátní lávky architekta Vítka Brandy (na fotografii). Nábřeží Maxipsa Fíka, pojmenované po známé pohádkové postavičce spisovatele Rudolfa Čechury, rodáka z blízkého Ahníkova, dnes nabízí prostor pro procházky, cyklistiku a odpočinek u řeky.