e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoční Speciál: Adventní prohlídky na Stekníku

publikováno: 9.12.2019, kategorie: Památky, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Třetí adventní víkend se mimořádně otevře zámek Stekník na Žatecku, aby návštěvníkům nabídl adventní prohlídky nazdobených interiérů včetně několika večerních. V sobotu 14. prosince se v kapli koná vánoční koncert.

"Vydejte se naposledy v letošním roce do slavnostně vyzdobených pokojů, které obývala rodina posledního soukromého majitele zámku," zve k prohlídkám kastelánka Jana Zajíčková. Během prohlídky se postupně dozvíte informace podobách Adventu - od vzniku a podoby adventního věnce, přes jednotlivé adventní svátky s lidovými tradicemi až po Štědrý den. "Pod velkým ozdobeným stromečkem v hlavním sále nebude chybět spousta dárků, vždyť poslední majitel měl čtyři vnoučata. V jídelně na vás čeká štědrovečerní tabule prostřená starým rodinným porcelánem," dodává kastelánka. Adventní prohlídky končí v zámecké kapli, která byla vždy místem vyvrcholení celých Vánoc. Zde uvidíte místo narození malého Ježíška, betlém, který je do zámku zapůjčen ze sbírky pana M. Rysky. Další betlémy z této sbírky, uvidí návštěvníci při samotných prohlídkách.

Prohlídky budou začínat v sobotu 14. prosince vždy v celou hodinu od 10,00 do 16,00 hodin.

Kromě toho se v sobotu i neděli konají také večerní prohlídky hlavního prohlídkového okruhu s povídáním o zámeckých Vánocích a tradicích českých Vánoc, obohacené koledami. Večerní prohlídky můžete navštívit v sobotu 14. prosince od 19,00, 19,30 a 20,15 hodin. V neděli se pak konají každou půlhodinu od 16,00 do 18,00 hodin.

Na zámku si můžete poslechnout v sobotu také vánoční koncert. Letos v podání operní pěvkyně Anety Ručkové a varhaníka Josefa Kratochvíla s programem obohaceným také o vánoční koledy. Začíná v 17,30 hodin.

Vstupenky na koncert i prohlídky si rezervujte na telefonu 778 486 747

nebo na e-mailu steknik@npu.cz.

Foto: Archív zámku Stekník.