e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Za amerického bluesmanna zaskočí Brit Will Johns

publikováno: 9.11.2017, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala/Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Americký bluesmann Vince Agwada, který se měl příští týden na turné zastavit v Mostě a Žatci, z vážných rodinných důvodů koncerty zrušil. Místo něj ale dorazí výborná náhrada, kterým je britský muzikant Will Johns, synovec Erica Claptona a George Harrisona, který přijede s původní Agwadovou rytmikou. Koncert v Mostě se koná 13. a v Žatci 14. listopadu.

Will Johns se narodil v Londýně v roce 1973 britské herečce a modelce Paule Boydové a americkému (losangeleskému) hudebnímu producentovi a zvukaři Andy Johnsovi (produkoval a natáčel alba mimo jiné pro Led Zeppelin a Jethro Tull). Will se sám učil na kytaru od 15 let, povzbuzován svým strýcem Ericem Claptonem (The Cream atd.). Do Johnsovy širší hudební rodiny patří též oba jeho další strýcové Mick Fleetwood (Fleetwood Mac) a George Harrison (The Beatles). 

Will je zpěvák, skladatel a kytarista, který hraje blues a rock po celém světě více než 20 let. Jeho písně jsou melodicky nakažlivé a burcující. Nějaký čas žil v Los Angeles, kde založil kapelu Glyda. Kapela vydala debutové album, koncertovala v USA, Irsku, Francii, Německu a Velké Británii. Po návratu do Velké Británie vydal tři sólová alba, pravidelně též hostuje s dalšími hvězdami britské bluesové scény. 

Will Johns zahraje v Čechách podruhé a jako minulý rok jej doprovodí čeští muzikanti, Matěj Černý na baskytaru a Michal Nosek na bicí.

V sále Městské knihovny v Mostě začíná koncert v pondělí 13. listopadu od 19,00 hodin. Vstupné je 180 korun. V Městském divadle v Žatci pak bude Will Johns hrát v úterý 14. listopadu, taktéž od 19,00 hodin. Vstupenky stojí 140 korun, nebo 80 Kč při předložení vstupenky z minulého koncertu. Američan Vince Agwada by měl své turné po České republice uskutečnit v dubnu příštího roku.