reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Den zvířat oslavilo v zooparku 1 869 návštěvníků

publikováno: 9.10.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Martina Pelcová

Sdílet: facebook twitter google+

Den zvířat v zooparku Chomutov oslavilo 1 869 lidí. Sobotní odpoledne plné zábavy, pohádek, písniček a workshopů zpestřilo představení nové atrakce v areálu Dětské zoo, jejíž vybudování finančně podpořil Ústecký kraj. První malí návštěvníci získali plyšové hračky a sladké občerstvení. Největší pozornost byla ale po celý den věnována oslavencům – zvířatům.

Ředitelka zooparku Iveta Rabasová spolu s primátorem města Chomutova Janem Marešem a návštěvníky přivítali v expozici vzácný přírůstek, samici pandy červené, která vytvoří v budoucnu chovný pár se samcem Foxem. 

Soutěž „Máme rádi zvířata“ přiblížila dětem živočišnou říši a vyvrcholením programu byly křtiny mláďat rysa karpatského s manžely Jakubiskovými. „Děkuji všem, kteří přišli slavit spolu s námi a věřím, že zájem o zvířata jim vydrží po celý rok,“ uvedla ředitelka zooparku Iveta Rabasová. 

O tom, že máme se zvířaty mnoho společného, přesvědčila výstava Yaya a Maya aneb zvíře v každém z nás autorek Martiny Andělové a Jarmily Nové, kterou mohli návštěvníci v sobotu shlédnout. Zcela jiný pohled na zvířata nabídla výtvarnice Naďa Pastelka Hoštová. 

Její díla můžete ve výstavní síni zooparku shlédnout až do konce října.