e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V mosteckém divadle vrcholí zkoušky Starců na chmelu

publikováno: 9.9.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Známé písně, láska, svoboda i naděje ve slavném muzikálu ze šedesátých let ožijí na jevišti mosteckého divadla. První poprázdninová premiéra se chystá na pátek 16. září. Pod Starci na chmelu je režijně podepsán Zbyněk Srba, jehož Noc na Karlštejně slavila letos na Hněvíně velký úspěch.

"Přestože měl první československý filmový muzikál premiéru v roce 1964, i dnes, po více než padesáti letech, je stále populární. Příběh z letní chmelové brigády vypráví o lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama, o důležitosti osobní integrity a svobody. Ačkoliv zanikla doba socialistických brigád, nezaniklo naštěstí rozechvění a rozbolavění ze začínající lásky. Mladí diváci mají možnost se identifikovat s postavami studentů – především s půvabnou Hankou a romantickým Filipem, starší diváci mohou zavzpomínat na mládí a nadějeplnou atmosféru 60. let. Diváci uslyší všechny populární melodie (Milenci v texaskách, Bossa Nova, Život je bílý dům ad.), zahrané šestičlennou kapelou v čele s Františkem Krtičkou," říká k nové inscenaci dramaturg Michal Pětík.

Scénář pro Městské divadlo v Mostě upravili Vlastimil Novák a Zbyněk Srba. Hlavní role ztvární Ondřej Dvořák a Kristýna Hulcová, profesorku si zahraje Andrea Traganová a předsedu JZD Jiří Kraus, ve sboru účinkuje téměř celé divadlo.

Program mosteckého divadla najdete v Kalendáři akcí.