e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V klášterecké galerii vystavuje Adam Novák alias Péťa Bajza

publikováno: 9.7.2019, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Sdílet: facebook twitter google+

V červenci se v klášterecké galerii Kryt představí scénograf, malíř a herec Adam Novák. Jeho jméno má většina z nás spojené s filmem - Adam už pro všechny navždy zůstane Péťou Bajzou ze slavného českého seriálu Bylo nás pět. Výstava bude k vidění do konce července.

Dlouhé roky byl v angažmá v divadle Rokoko, natočil nespočet filmů a seriálů, herectví ale před nedávnem, jak se říká, pověsil na hřebík. Vystudoval Uměleckou průmyslovou školu scénografickou a věnuje se především scénografii a také umění - malbě, vytváří ale také sochy. Jeho doménou je figurální tvorba a velká plátna, oblíbenými motivy jsou různé výjevy s konkrétní atmosférou, např. z prostředí kaváren, téma přírody – jedním ze stěžejních témat jeho tvorby byl např. hmyz, či halucinogenní témata pracující více s prostorem. Pracuje také jako patinér pro zahraniční produkce. Jako výtvarník se podílel na takových filmech, jakými byla např. bondovka Casino Royale, český velkofilm Jan Hus či seriál Zdivočelá země, kde si také zahrál jednu z rolí.  

Výstava obrazů v galerii Kryt v budově městského úřadu v Klášterci nad Ohří bude přístupná do 30. července. Teď o prázdninách je galerie otevřena každý den.