e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 11. až 13. června

publikováno: 9.6.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V polovině června už všichni hlásí: Otevřeno! Otevřela se koupaliště, letní kina a tento víkend se přidají zahrady nebo vinařství. Přidáme také pohádky pod širým nebem v Žatci, Mostě nebo Bílině nebo únikovou hru v Kadani.

Otevřené vinařství
Na sobotu 12. června chystá Den otevřených dveří vinařství v Chrámcích na Mostecku. Čeká vás ochutnávka vín, prohlídka vinařství s průvodcem a hledání pokladu a hry pro děti, občerstvení a možnost opékání buřtů. Otevřeno od 8,00 do 18,00 hodin, vstup i parkování zdarma.

Husité v Kadani
Seznámit se s událostmi starými šest století, kdy do severozápadních Čech vtrhli husité, můžete od tohoto víkendu v Kadani. V sobotu 12. června se v baště na hradbách otevře výstava Hořkosti ve stádci Kristovu. V neděli můžete poprvé zavítat mezi husity a křižáky do Mikulovické brány a zkusit si únikovou hru. Podrobnosti ve středečním článku.

Otevřená koupaliště
V Oseku se v sobotu 12. června otevře přírodní koupaliště. Kamencové jezero v Chomutově je otevřeno od 1. června, koupaliště na Kyselce v Bílině a na Koldomu v Litvínově od pátku 4. června. V sobotu 5. června otevřelo koupaliště v Kadani.

Dětský den
V Droužkovicích na Chomutovsku na zdejším koupališti připravují na sobotu 12. června dětský den. Děti čekají atrakce, malování na obličej a dětská pirátská hra.

Víkend otevřených zahrad
O víkendu 12. a 13. června se tradičně otevírají zahrady a parky, které pro vás chystají i doprovodné programy. Vybrali jsme zajímavé tipy z Podkrušnohoří a Dolního Poohří. Navštívit můžete programy v Mostě, na zámcích Stekník a Krásný Dvůr, v divické tvrzi nebo ve Stroupečku

Porcelánové trhy
V Dubí v areálu porcelánky v Tovární ulici se konají letní porcelánové trhy, kde si můžete nakoupit zdejší produkci. Otevřeno bude ve čtvrtek a pátek od 9,00 do 15,00 hodin, v sobotu 12. června do 14,00 hodin.

Pohádky pod širým nebem
Letní počasí a rozvolnění dává příležitost divadlům venku. Na Kyselce v Bílině můžete v neděli od 16,00 hodin vidět pohádku Za brankou je drak. Hraje se také na hradě Hněvín v Mostě, v neděli od 10,00 hodin Sněhurka a sedm trpaslíků a od 15,00 hodin Lotrando a Zubejda.

Stezka pro děti
V sobotu 12. června se otevře v Duchcově stezka se skřítkem Lilipánem se 14 stanovišti s úkoly pro děti od 4 do 12 let. Stezka začíná v infocentru v 10,00 hodin a přijít můžete do 16,00 hodin, v zámecké zahradě, u rybníka Barbora a u zrcadlového rybníka bude probíhat doprovodný program.

Farmářské trhy
V pátek 11. června budou od 8,00 do 14,00 hodin probíhat trhy na náměstí Svobody v Žatci.

Loutková zahrada
Klášterní Kapucínská zahrada v Žatci bude v sobotu 12. června patřit pohádkám pro děti i dospělé. Koná se zde pátý ročník festivalu Loutková zahrada, který nabídne pět pohádek a pro dospělé od 20,00 hodin loutkové představení Příběh malé Lupitiny Gonzáles. Pro děti se hraje od 9,30 hodin O třech čunících, od 11,15 hodin Nahý Ježek, od 14,00 hodin Tři medvědi a drzá Máša, od 16,00 hodin O zakleté labuti a poslední od 18,00 hodin Perníková chaloupka.

All in one párty
Halloween, Mikuláš, čarodějnice, karneval, Vánoce, Velikonoce, Silvestr... všechny akce, které jste nestihly si můžete užít v Horním Jiřetíně pohromady. Hurá akce tam začíná v sobotu 12. června od 14,00 hodin na koupališti.