e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Do kin míří Bourák, natáčený v Ústeckém kraji

publikováno: 9.6.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Nový film Ondřeje Trojana Bourák, natáčený na Šluknovsku, přichází ve čtvrtek 11. června do kin. Ve Vardnsdorfu a Ústí nad Labem se chystají slavnostní projekce za účasti tvůrců. Rozbíhá se ale natáčení dalších filmů a seriálů.

Celovečerní film Bourák je černá gangsterská romanticko-hudební komedie o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera. Natáčelo ve Šluknovském výběžku vloni, město Vanrsdorf se proměnilo ve filmový Šlukdorf. Autorem scénáře je Petr Jarchovský a režisérem Ondřej Trojan. V hlavních rolích uvidí diváci režisérova bratra Ivana, Jiřího Macháčku, Kristýnu Bokovou, Kateřinu Winterovou, Veroniku Markovou a další české herce. Na natáčení se podílela i Filmová kancelář Ústeckého kraje. "Proběhnou dvě slavnostní premiéry za účasti tvůrčího štábu. První bude 29. června ve 20,00 hodin přímo na místě natáčení ve Varnsdorfu a druhá 30. června od 20,00 hodin v Ústí nad Labem v Hraničáři. Ústecký kraj také nakoupí lístky na další projekce v kraji jako poděkování zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách za jejich obětavou práci v době epidemie," Magdalena Fraňková z Krajského úřadu.  

"Kromě toho pokračuje v Kadani natáčení celovečerního filmu režiséra Romana Němce Kam motýli nelétají, v červnu se rozběhne natáčení seriálu České televize v Českém Švýcarsku a koncem léta začne točit nový snímek režisér Dan Svátek. Další dva filmy jsou rozjednané na podzim. Pro zahraniční produkce proběhlo v jarních měsících vytipování lokací např. v Ústí nad Labem, Děčíně, Českém Švýcarsku a Krušných horách," doplnila.

Foto z filmu Bourák: Bára Lockefeer, Total HelpArt.