e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letní koupaliště v Žatci zlevnilo tobogán

publikováno: 9.6.2018, kategorie: Sport, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Letní koupaliště v Žatci se otevřelo pro veřejnost 1. června. Provozní doba a vstupné zůstává stejné jako před rokem, přesto se mohou návštěvníci těšit na některé novinky. Tou největší jsou levnější jízdy na tobogánu.

Zatímco v minulých letech stála jedna jízda 5 korun, letos to budou jen dvě koruny. Zlevnění vychází ze snahy vyjít návštěvníkům co nejvíce vstříc. Úplné zrušení poplatku ale správa koupaliště nezvažuje, neboť by hrozilo, že by se nedostalo na všechny a zároveň by to mohlo ohrožovat bezpečnost. Levnější jízdné na tobogánu a stejné vstupné v praxi znamená, že za stejné peníze mohou návštěvníci sjet atrakci vícekrát. „Jízdné se odečítá z čipu, který má každý návštěvník. Když jízdy nevyčerpá, při odchodu mu peníze vrátíme. Kdo bude chtít jet vícekrát, než měl zaplaceno, musí si další jízdy nejprve doplatit,“ vysvětlil jednatel Technické správy města Žatce Andrej Grežo.

Dalším novinkou na koupališti je kvalitnější trávník, na kterém návštěvníci mohou odpočívat nebo si děti hrát, a to díky vylepšenému zavlažování. Další služby na koupališti jsou stejné jako v minulých letech, to znamená možnost platit vstupné platební kartou, využití lehátek či slunečníků, přístup k wi-fi nebo výhodné dopolední vstupné. Dál bude fungovat i on-line kamera, takže se lidé mohou z domova přes internet podívat, jak je koupaliště zaplněné. 

Vstupné na koupaliště pro dospělé je 60 Kč, pro děti a seniory nad 65 let 40 Kč a rodinné 150 Kč na celý den. Dopolední vstupné od 9 do 12 hodin je 20 Kč. Koupaliště je otevřené od 9,00 do 21,00 hodin.

Stejná otevírací doba platí od 1. června také pro sousední areál sportoviště, která má rovněž na starosti Technická správa města Žatce. I tam je díky novému zavlažování z řeky Ohře kvalitnější trávník a od června je možné za občerstvení či zapůjčení sportovního náčiní platit kartou díky novému platebnímu terminálu. „Obsluha, u které je možné platit, tam bude od 9,00 do 21,00 hodin. Areál se ale otevírá už od 7,00 hodin, což mohou využívat třeba in-line bruslaři,“ doplnil Andrej Grežo.