e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecké traily budou hostit Mistrovství České Republiky v MTB XCM

publikováno: 9.5.2019, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Sdílet: facebook twitter google+

Na mosteckém Resslu a přilehlých kopcích je možné trénovat v podstatě kdykoliv. Trasa MTB maratonu Specialized Extrém Bike Most je značena celoročně žlutými šipkami. Pořadatele každopádně ještě čeká finální údržba těsně před závodem, jehož letošní termín je stanoven na 22. června. Je tedy nejvyšší čas nasadit přilbu a vyrazit na trénink. 

Závod je tradičně zařazeno do seriálu Českého poháru MTB maratonů a tentokrát se pojede jako Mistrovství České republiky. To ale neznamená, že si extrémní trať po třech kopcích okolo Mostu nemůže zajet hobík, kterého prostě jen baví jízda po úzkých a technicky náročných stezkách. 

V hlavním závodě, který odstartuje na mosteckém hipodromu v 10,00 hodin bude opět možnost výběru trasy během závodu. Na čtyřicátém pátém kilometru se může každý rozhodnout zda absolvuje celou trasu závodu Extrém (72 km) nebo odbočí do cíle a bude klasifikován jen na kratší trase 56 km. V tomto případě se ochudí o přibližně sedmnáctikilometrový úsek, který obsahuje dnes již známé sjezdy jako jsou Kaskáda, Koryto, nejobávanější Moira, Rokle nebo Pohádka, připraví se tím navíc také o možnost zařazení do výsledků MČR XCM 2019. Trasa 56 km je zařazena do seriálu závodů Haven MTB series 2019. 

Pro ty, kteří si netroufnou na náročné singltreky Extrém biku, bude opět připravena pětatřicítka, která vede po širokých cestách od hipodromu k autodromu a zpět. I hobíci ale zavítají na Ressl a projedou si část trasy partnerského projektu Greenrunner.cz. Nakonec okusí i středně těžký sjezd „Drtič“. 

Pro mladší sportovce budou v areálu hipodromu připraveny závody Minibike 6 km (do 12 let) a Superminibike 0,5 km (do 7 let).

Závody Specialized Extrém Bike Mostse jedou 22. června, uzávěrka zvýhodněného startovného je v pondělí 3. června. On-line přihlášky jsou možné zde