reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Přihlaste se do česko-německého projektu Napříč městy a generacemi

publikováno: 9.5.2012, kategorie: Zajímavosti, autor: Barbora Nechanická

Sdílet: facebook twitter google+

23. a 24. června 2012 se v Litvínově a jeho partnerském městě Olbernhau uskuteční dvě nevšední interaktivní prohlídky. Mezigenerační projekt pořádají členové Česko-německého fóra mládeže za podpory Partnerského spolku a Městské knihovny v Litvínově. Skupina účastníků ve věku 15-18 a 55+ let z Litvínova a okolí dostane příležitost poznat nedaleké německé město očima jeho obyvatel.

Během programu plného her si kromě poznávání užijí spoustu zábavy a seznámí se s lidmi z partnerského města se stejnými zájmy. Účastníci si také sami určí, co zajímavého v Litvínově představí německým hostům. Ať už si vyberou památku, známého sportovce, tajuplnou historku, nebo něco úplně jiného, díky pohledu mladší či starší generace získá jimi připravená prohlídka nový rozměr.

Vedle česko-německého setkávání by totiž organizátoři chtěli přispět k diskuzi mezi účastníky z různých generací. Barbora Nechanická (23), jedna z pořadatelek, k tomu říká: „Mládež a starší lidé mají mezi sebou jen málo kontaktů. Podle nás je to škoda. Chceme jim proto ukázat, že se od sebe mohou naučit a dozvědět spoustu zajímavých věcí.“

Zájemci, kteří by se projektu chtěli zúčastnit, získají bližší informace na e-mailu litvinhau@cnfm.cz, telefonicky 605 348 477, případně u pana Nedvěda v Městské knihovně Litvínov.

Termíny
9. června 2012 – přípravné setkání, workshop v Litvínově
23. a 24. června 2012 – interaktivní prohlídky v Litvínově a Olbernhau

Přihlašování
Zájemci z řad studentů (15-18 let) a lidí ve věku 55+ se mohou přihlásit do 13. května prostřednictvím následujícího online formuláře: http://goo.gl/JHq2F
Účast je bezplatná, strava a doprava budou zajištěny. Znalost němčiny není vyžadována.

Kontakty
E-mail: litvinhau@cnfm.cz
Facebook: www.facebook.com/litvinhau
Webové stránky Česko-německého fóra mládeže: www.cnfm.cz/generace.htm