reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Za historií cukru do Žatce

publikováno: 9.5.2011, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás srdečně zve na novou výstavu „Cukr, cukřík, cukříček“, která bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 12. května od 17 hodin v hlavní budově muzea. Návštěvníci se také seznámí s historií pěstování cukrové řepy u nás, s jejím zpracováním, s historií vzniku cukru i s jednotlivými druhy cukru. Přijďte se podívat a zjistit, co předcházelo vynálezu kostkového cukru.

První část výstavy je zaměřena na historii cukrovarů, které působily na Žatecku a Lounsku (Žatec, Březno u Postoloprt, Krásný Dvůr, Peruc, Chlumčany, Lenešice a Louny). Představíme největší společnost působící v ČR - Cukrovary a lihovary TTD, a. s., která poskytla finanční prostředky na vydání baleného cukru s logem našeho muzea. Tuto pozornost obdrží každý návštěvník jako bonus ke vstupence.

Druhou částí výstavy je část sbírky baleného cukru a cukrových homolí sběratelky Miloslavy Žďárské z Prahy, která čítá cca 95 000 ks cukrů v sáčcích a ostatní (kostky, tyčinky, homole a další) se snaží ze všech sil spočítat. Sbírka se doplňuje a rozrůstá o nové přírůstky.

Výstava potrvá do 21. srpna 2011.