e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Do muzea se dá vyrazit virtuálně

publikováno: 9.4.2020, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Už téměř měsíc jsou zavřené dveře muzeí a galerií. Mnohá z nich nechtějí přijít o své tradiční návštěvníky a chtějí také pobavit lidi, uzavřené ve svých domovech. Jejich expozice a výstavy si tak můžete projít alespoň virtuálně, například v Chomutově nebo Mostě a Žatci.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě pomocí moderních technologií představuje návštěvníkům své dvě aktuální výstavy. První z nich je výstava Bílý kanibal, která poutavými exponáty ve stylu domorodé vesnice přibližuje osudy filmaře českého původu Johna L. Broma. Projít si můžete také výstavu výtvarníka Josefa Honyse v nově upravených galerijních interiérech. Prohlídku najdete na www.muzeum-most.cz

Videa a moderní technologie zapojilo také Oblastní muzeum v Chomutově. V krásném videu je k dispozici prohlídka stálé expozice malířství a sochařství nazvaná Všemu světu na útěchu. K dispozici jsou i virtuální prohlídky jednotlivých budov a interiérů muzea. Pro děti pak muzeum zřídilo samostatnou sekci, kde se mohou seznámit s expozicí malířství nebo výstavou kachlí a přitom tvořit, malovat nebo si otestovat své znalosti. Na téma Velikonoce je pak připraveno velikonoční čtení a hraní. Muzeum on-line je k dispozici na www.muzeumchomutov.cz.

Velikonoční téma nabízí také Regionální muzeum Žatec, které pomocí videoprůvodce nabízí prohlídku výstavy velikonočních kraslic. Vyrazit na ni můžete na www.muzeumzatec.cz.

Výhodou virtuálních prohlídek je fakt, že vstupné se neplatí a nemusíte ani nikam cestovat...

Foto: Oblastní muzeum v Chomutově.