reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Stop and Stay: Krušné hory míří do UNESCO

publikováno: 9.4.2014, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Historická těžba kovů formovala celkový vývoj Krušnohoří a ovlivňovala život na obou stranách česko-německé hranice. Technické památky, urbanistické celky a množství nemateriálních aspektů spolu vytvořily v průběhu osmi staletí jedinečnou kulturní krajinu mezinárodního významu. Ta proto usiluje o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.

O tom, jak si projekt zápisu Montanregionu Krušnohoří/Erzgebirge vede bude na konferenci cestovního ruchu Stop and Stay v Žatci hovořit Adam Šrejber z krajského úřadu Ústeckého kraje, který je členem mezinárodní pracovní skupiny pro projekt nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového dědictví UNESCO.

V současné době už byla dokončena jak veškerá dokumentace k nominaci, tak byly připojeny i podpisy ministrů kultury ČR a Saska. Rozhodnutí o tom, zda se Hornická kulturní krajina dostane na prestižní seznam, by mohlo padnout příští rok. Podrobnosti o nominaci si můžete přečíst v článku Návrh na zapsání Krušnohoří do seznamu UNESCO je hotov.