e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Slavíte Valentýna? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit!

publikováno: 9.2.2016, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Svátek svatého Valentýna oslaví podle průzkumu Equa bank 6 z 10 Čechů. Pokud zrovna nepatříte mezi ty čtyři zbývající, našli jsme pro vás pár tipů, kam vyrazit. Mnoho restaurací chystá speciální menu, ale pozadu nezůstává ani kulturní nabídka pro zamilované.

Podle průzkumu firmy Equa bank 14 procent mužů tento den požádá svou partnerku o ruku, z čehož vyplývá, že svatebním agenturám začnou následující týden největší žně. Nejčastěji prý Češi oslaví Valentýna společnou večeří (38 %) nebo v soukromí (32 %). Květinu můžete čekat 70 % žen, polovina mužů dostane sladkost. A kam se tedy vypravit?

Zamilovaný zámek
Výstava Srdceráj je jedním z nejzajímavějších tipů letošního Valentýna. Město Litvínov připravilo na 13. a 14. doprovodný program s fotografování, nočními prohlídkami i promítáním na historické filmové technice. Podrobnosti se dočtete zde.

Na pivo
Valentýnský višňový ležák můžete ochutnat v pivovaru U Orloje v Žatci. Od 12. do 14. února vás tu čeká speciální valentýnské menu za 319 Kč.
A pivo ještě jednou - rodinný minipivovar Domov v Lounech připravuje také valentýnský víkend se speciálním menu, jehož součástí bude v pátek 13. února od 19,00 hodin vystoupení country kapely Parťáci.

Valentýnská zábava
V Sokolovně v Ročově na Lounsku se v sobotu 13. února koná první valentýnská zábava s kapelou Krušnohorský výběr, Kabát Revival, taneční skupinou HD Zlouni a ohnivou show. Čeká vás také recesistická tombola a pivo z ročovského chmele. Vstupné 95 Kč.

Knižní Valentýn
14. únor je ovšem nejen svátkem svatého Valentýna, ale i mezinárodním dnem darování knihy. Příležitost věnovat knihu do knižního bazaru máte v Městské knihovně Žatce a Mateřském centru Sedmikráska tamtéž. Samotný bazar pak bude v žatecké knihovně od 17. do 19. března.

Party v Máji
V Obchodním střediku Máj v Litvínově se už v pátek 12. února od 17,00 hodin koná Valentýnská párty s módní přehlídkou, focením zamilovaných a ochutnávkami.

Zámecké menu
Už od pondělí 8. února nabízí zámecká restaurace na Červeném hrádku u Jirkova valentýnské třichodové menu s přípitkem pro dvě osoby za 790 Kč. Využít ho můžete do 14. února.

Valentýn na Benďáku
Tradicí už se staly valentýnské večery na Benediktu v Mostě. Také letos můžete 14. února vyrazit na večeři s vynikajícím Valentýnským menu v ceně od 599 do 999 Kč pro dvě osoby. Rezervace si zajistěte předem na tel. číslech 777 148, 721 912 951 a 476 000 055.

Foto: Pixabay.com