e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Infocentrum v Lounech vystavuje suvenýry z cest

publikováno: 9.2.2015, kategorie: Výstavy, autor: Blanka Tomášková

Sdílet: facebook twitter google+

„Suvenýry z cest do partnerských měst“ - zní název minivýstavy, otevřené v Informačním centrum v Lounech na Mírovém náměstí. Přístupná bude od dnešního dne až do neděle 15. února. Během výstavy můžete soutěžit ve svých znalostech o partnerských městech Loun.

Je únor a to není dvakrát nejvhodnější měsíc na výlety, ale je to možná období, kdy výlety můžeme začít plánovat. Někdo rád vyrazí jen do nejbližšího okolí města, ale jiný zatouží vyrazit někam dál. Většina obyvatel Loun ví, že město má několik partnerských měst, ale vyjmenovat všechna čtyři, by nemusel být pro každého zase tak jednoduchý úkol.

Pokud si nevzpomenete na jejich jména, jste zváni do Městského informačního centra, kde se od 9. do 15. února koná mini-výstava suvenýrů. Výstava je doplněna o informace o každém z měst, přehledem zajímavostí v dané lokalitě a malým testíkem pro radost. Výherce bude po ukončení výstavy odměněn. Víte, že se pravidelně jezdí Cycletour Louny-Barendrecht, kdy během 6 dnů cyklisté-amatéři ujedou více než 1000 km? Nebo, kdo vyhrál bitvu  u Lučence, kde v roce 1451 proti sobě bojovali Jan Hunyadi a Jan Jiskra z Brandýsa?