e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Kadani se můžete začíst do Kama sutry

publikováno: 9.1.2015, kategorie: Výstavy, autor: Tereza Gvoždiáková

Sdílet: facebook twitter google+

Ve středu 14. ledna začíná v kadaňské Střelnici série tří přednášek Spiritualita, tradice a kultura staré Indie. Na první poodhalíte principy tantry, začtete se do Kama sutry a dotknete se vztahu indické kultury k celibátu - tématem totiž bude sexualita.

Dostane se také na význam a vztah sexu v partnerství a na jeho propojení s láskou. Za jakých okolností může sex fungovat jako lék, kdy jako jed? Je možné vnímat sexuální zážitky a akty jako ctnost, nebo se jedná o duchovně zapovězenou oblast spojovanou s hříchem? A jak se vlastně liší lidské představy a ideály od reality? Odpovědí nejen na položené otázky se Vám dostane od Pavla Kováře.

Pavel Kovář od roku 1996 intenzivně studuje a zkoumá historii, kulturu a spiritualitu starověké Indie se zvláštním zaměřením na jógu a védantu. Po dobu tří let žil v Indii v jóga ašramech, kdy pod vedením zasvěcených mistrů podstoupil tradiční disciplínu žáka, který obětuje své soukromí a pohodlí za účelem dosažení vyšších hodnot lidského života. Na žádost svých mistrů působí v současnosti jako nezávislý lektor a instruktor v České a Slovenské republice.

Začátek je v 18,00 hodin v salonku na Střelnici v Kadani, vstupné 50 Kč.