e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Severočeská filharmonie Teplice dnes zahájí novou koncertní sezónu

publikováno: 8.10.2020, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Sdílet: facebook twitter google+

Zahajovací koncert se v domovských Teplicích uskuteční ve čtvrtek 8. října a teplická filharmonie se na něm představí v plném obsazení poprvé od března, kdy vládní opatření související s Covid-19 činnost orchestru pozastavila. Zatím není jasné, jak moc zasáhnou nová opatření právě tento typ kultury.

První koncert nové sezóny zazní pod taktovkou šéfdirigenta Petra Vronského s díly českých hudebních velikánů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, dále filharmonici doprovodí trumpetistu Marka Zvolánka, v jehož podání zazní premiéra Koncertu pro trubku Canti Colorati uznávané české hudební skladatelky Sylvie Bodorové.

Jeden z našich nejstarších symfonických orchestrů a jediný v Ústeckém kraji se tak vrátí po více než půl roce před své abonenty. „Ti i v této nejisté době podpořili náš orchestr zájmem o celoroční abonmá a my věříme a uděláme vše proto, abychom se mohli společně setkávat na našich koncertech,“ říká ředitel Severočeské filharmonie Teplice Roman Dietz.

V důsledku mimořádné situace musela Severočeská filharmonie Teplice ukončit běžnou koncertní činnost letos v březnu. Kvůli Covidu-19 nedokončila loňskou sezónu a posluchači přišli také o celý Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Orchestr zrušil celkem 52 koncertů nejen v České republice, ale také v zahraničí. V létě se to proto snažil vynahradit cyklem letních koncertů v teplickém Zahradním domě, kde se konaly pravidelné koncerty v počtu, který splňoval vydaná vládní opatření. S omezením musí návštěvníci koncertů počítat i nyní. Vstup do koncertního sálu je povolen pouze s rouškou, počet posluchačů je maximálně 500 a lidé se budou muset během přestávek obejít bez občerstvení.

„V předchozích letech se nám podařilo vybudovat silnou skupinu našich věrných příznivců, počet našich abonentů dosahuje čísla bezmála 500. Věříme, že se s naprostou většinou potkáme na našich koncertech a zároveň jim děkujeme  za zachovanou přízeň i v této nelehké době,“ dodává ředitel filharmonie Roman Dietz.