e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Skautské oddíly pořádají v neděli nábor nových dětí

publikováno: 8.9.2017, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost. V Chomutově se koná tuto neděli 10. září.

„Dát dítě do skautského oddílu je ideální právě v září, kdy přicházejí i další nováčci. Mohou pak společně objevovat kamarádské prostředí, které jim oddíl nabízí, zažívat skautská dobrodružství a také se těšit na letní tábor, který je vrcholem skautského roku,“ uvedl oddílový vedoucí Václav Hejna.

O zájmu o skauting svědčí stále přibývající počet skautů a skautek, a to především ve věkové skupině mladších školních dětí. Za posledních 11 let skautská základna vzrostla o 40 procent, letos počet členů skautského hnutí v Česku dosáhl 58 tisíc. Což dokládají také výsledky celostátního průzkumu veřejného mínění agentury IPSOS, které potvrdily, že Junák – český skaut je nejznámější organizací pro volnočasové aktivity dětí a mládeže v České republice a že více než 80 procent rodičů by své děti podpořilo v zájmu o vstup do skautského oddílu.

Skauting je prověřený generacemi, ale zároveň reaguje na trendy v moderním vzdělávání. Pro každou věkovou kategorii jsou vypracovány programy, které holky a kluky celostně rozvíjejí. „Skauting nabízí rozmanitý program, ve kterém si každé dítě najde to své. Důležité ale je, že v rámci oddílových aktivit se holky a kluci učí také hrát fér, přejímat zodpovědnost za sebe i druhé, pracovat v týmu, získávají samostatnost a mnoho praktických dovedností, které se jim budou hodit v osobním i profesním životě,“ doplňuje Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta.

Pokud hledáte pro své dítě zájmovou činnost, která jej bude nejen bavit, ale také jej náležitě připraví na dospělý život, podívejte se po nejbližším skautském oddíle – pomůže vám k tomu mapa skautských oddílů, kterých jsou po celé zemi více než dva tisíce. 

V Chomutově navíc skauti pořádají náborovou akci. Nábor se bude konat v neděli 10. září přímo u Skautských kluboven v Havlíčkově ulici 3675 (budova základní školy Duhová cesta). V 9,00 hodin si děti převezmou vedoucí, kteří budou děti formou hry seznamovat se skautingem. Rodiče si zatím mohou prohlédnout skautskou klubovnu a podívat se na fotky nebo videa ze skautské činnosti. Akce končí v 12,00 hodin. Pokud se nemůžete zúčastnit náboru a chcete přesto přihlásit své dítě do oddílu, kontaktujte nás na email trojka.chomutov@skaut.cz. Informace o skautech naleznete též na webu chomutovského skautského střediska ceskylev.junak-chomutov.cz.