e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Den evropského dědictví v Lounech: zájezd po památkách i historické fotky

publikováno: 8.9.2015, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

O otevření památek v rámci Dnů evropského dědictví už jsme vás informovali, nyní podrobněji o Lounech, kde bude akce probíhat v sobotu 12. září. Kromě lounských památek můžete s místním infocentrem vyrazit autobusem i do dalších míst. Přímo ve městě se opět můžete projít historií se srovnávacími fotografiemi.

"Městské informační centrum zajistilo autobus z Loun, Komenského náměstí, do Cítolib, Brlohu, kde je otevřen Vernerův mlýn, do Smolnice a Panenského Týnce a zpět," informovala ředitelka Městského informačního centra Blanka Tomášková. Autobus odjíždí z Loun v 9,30 a 12,30 hodin a z Panenského Týnce se vrací v 11,00 a 14,00 hodin. "V uvedených obcích je zajištěna prohlídka nejzajímavějších objektů s průvodcem v době příjezdu autobusu," doplnila Blanka Tomášková.

Přímo v Lounech si můžete prohlédnout tyto památky: Chrám sv. Mikuláše a vyhlídková věž, Žatecká brána, Kostel sv. Petra, Oblastní muzeum v Lounech, Sokolovna a dále v nejbližším okolí také Archeologický skanzen Březno u Loun či zámek Nový Hrad v Jimlíně. Otevřeno bude od 10,00 do 16,00 hodin a všude zdarma.

Louny však chystají i jednu zajímavou doprovodnou akci, a sice výstava fotografií v ulicích „Bylo tu, není tu…“, která byla návštěvníkům Loun představena již v květnu. Více si o ní můžete přečíst v článku V ulicích Loun se chystá unikátní výstava fotografií. "Po místech zachycených na starých fotografiích vás neotřelým způsobem provede PhDr. M. Vostřel. Začátek komentovaných prohlídek je v 10,00, 12,30 a 15,00 hodin a sraz zájemců je před muzeem," doplnila ředitelka infocentra.

Kam ještě můžete během Dnů evropského dědictví vyrazit se dozvíte v tomto přehledu.