e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Prázdniny v Dolním Poohří

publikováno: 8.7.2015, kategorie: Turistika, autor: Libuše Novotná Pokorná

Sdílet: facebook twitter google+

Bohatý kulturní program čeká na všechny, kteří budou trávit prázdniny v regionu Dolního Poohří. To si letos připomíná výročí 1210 let od první zmínky o řece Ohři a právě k řece se bude vázat několik zajímavých oslav. 

Skvělý program na začátek prázdnin pro všechny děti nabídnuly indiánské války v Březně u Chomutova, tím ale letní program nekončí. Od června do srpna promítá v Březně letní kino U Rybníčka. Prázdninový program tam vyvrcholí 15. a 16. srpna tradiční Březenskou poutí, na které bude koncertovat zpěvák Kamil Střihavka.

Dalším „jubilantem“ v Dolním Poohří je zámek Nový Hrad v Jimlíně, který si připomíná 550 let od založení. Děti si po celé prázdniny mohou prohlédnout výstavu k pohádce S čerty nejsou žerty, dospělí fotografie fenoménu Urbex. Zámecké kulturní léto nabídne divadlo pro dospělé i děti, 18. července dorazí na zámek Putování Jana Husa po severních Čechách – série kostýmovaných prohlídek k Husovu výročí, a 20. července kinematograf bratří Čadíků. Na 8. srpna večer jsou přichystané noční prohlídky se zámeckými duchy. 

Největší letní kulturní událostí v Klášterci nad Ohří je právě probíhající další ročník hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny, který se koná od 6. do 12. července. Kromě pořádajícího houslového virtuoza Jaroslava Svěceného vystoupí Cigánski Diabli, japonská houslistka Yuzuko Horigome a představí se projekt Vivaldianno 2015. 

Den věnovaný řece Ohři se chystá na 25. července v Kynšperku nad Ohří, kde proběhne 10. ročník vodáckého závodu na osmnáctikilometrové trati. Start závodu je ve 14 hodin v Tršnicích, kulturní program odstartuje ve stejnou dobu v Kynšperku u lávky. Večer vodácké závody doplní zápas v přetahování lanem a vše zakončí ohňostroj u řeky. Od 9 do 14 hodin bude otevřena přehrada Horka.

Velký hudební program se spoustou hvězd, sportovní turnaje, slavnosti na řece i závody dračích lodí – to vše zahrnuje třídenní Letní lounské vábení od 14. do 16. srpna. Do Loun přijedou zahrát třeba Ewa Farna, Monkey Business, Laura a její tygři, Miroslav Paleček a další. V pátek večer se koná slavnost na řece Ohři s lampióny, v sobotu zase lampiónový průvod, završený ohňostrojem u řeky. www.lounskevabeni.cz

Z dalších zajímavých akcí o prázdninách v Dolním Poohří vybíráme: 11. července Dvorské slavnosti Jana Rudolfa na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku, 18. července v Kadani rockový festival Vysmáté léto s Davidem Kollerem, Miro Žbirkou, kapelami Wohnout, Mandrage, Vypsaná Fixa..., 24. a 25. července v areálu Myslivna ve Vroutku hudební festival Jakubské léto, 29. srpna Císařský den v Kadani – celodenní historické slavnosti, 28. a 29. srpna ve Vroutku hudební festival Rock for Churchill.

Na prázdninový program naváže v září celá série oslav sklizně – tradiční Dočesná v Žatci, Slavnosti cibule v Račeticích či Jablečný den v Krásném Dvoře.