e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 10. až 12. května

publikováno: 8.5.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Pestrý víkend 10. až 12. května vás zavede do středověku na hradě, do podzemí Krušných hor nebo klášterecké minulosti. Zábavu nabídnou pivní a chmelové slavnosti, klášterní slavnosti i hudební festivaly.

Útulek Fest
Na hradě Střekov v Ústí nad Labem se koná o víkendu další ročník charitativního festivalu Útulek Fest. Dvoudenní akce nabídne množství hudebních vystoupení, ale také program pro děti. Vše se dozvíte v článku

Výstava koček
Milovníci čtyřnohých koček mohou vyrazit o víkendu do Repre v Mostě. V sobotu i neděli 11. a 12. května se tam koná mezinárodní výstava, doplní ji prodej chovatelských potřeb.

Středověký život na hradě
Chcete na vlastní kůži okusit středověký život na hradě? Setkat se s kejklíři, trubadúry, ale také s rytíři? Zamiřte o víkendu na Horní Hrad u Stráže nad Ohří. V sobotu 11. května na vás čeká Smlouva s ďáblem. Ve dni plném tajemna a magie vstoupíte přímo doprostřed středověkého dne, v neděli 12. května, se přenesete do Husitských válek v kraji hauenštejnském. Po oba dva dny připraveny ukázky dobového běžného života a řemesel, jarmark a středověké pohoštění. Během obou dní vystoupí přes 120 členů skupin historického šermu. Vstupné je 150 korun pro dospělé a 100 korun pro děti, rodinné vstupné 450 korun.

Chmelfest 
Začátek chmelařské sezóny oslaví v sobotu 11. května v Žatci. Tradiční Chmelfest se bude konat po celý den od 10,00 hodin v žateckém pivovaru. Městem projde ve 14,00 hodin chmelmarš, start je náměstí Prokopa Velkého, průvod plný recesistů a alegorických vozů. V pivovaru bude probíhat Memoriál Lojzy Lupulína, čekají vás kostýmované prohlídky pivovaru (10,00 – 17,30 hodin) a pro děti putování za pivovarským pokladem (11,00 – 16,30 hodin). Na pódiu pivovaru vás pobaví hudba a divadlo. Vstupné je 60 Kč včetně sklenice s logem, pro děti 30 Kč. (Řazení chmelmarše na fotce).

Rockový festival
V Postoloprtech se v sobotu 11. května koná rockový festival. Akce pod širým nebem se bude odehrávat v zámecké zahradě, začíná v 15,00 hodin. Hrají skupiny Hlahol z Teplic, Joe Purple z Loun a Vlasta Horváth, vítěz soutěže SuperStar, s kapelou. Vstupné je 80 Kč.

Pivní slavnosti
Na 1. náměstí v Mostě se v sobotu 11. května konají druhé letošní farmářské slavnosti. Tentokrát je doplní také pivní slavnosti. Těšit se můžete na stánky pivovarů, školu vaření, výrobu zmrzliny či stánek s malováním na obličej a hudební vystoupení. Přihlášeno 10 pivovarů. Program začíná ve 14,00 hodin. 

Den pro celou rodinu
Další akcí v Mostě bude program pro rodiny s dětmi, pořádaný Městskou policií. Koná se na Dětském dopravním hřišti v sobotu 11. května od 13,00 hodin. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže, divadelní vstupy, koloběžky, odrážedla, bezpečnost silničního provozu, kynologická ukázka, simulace dopravní nehody a další. Vstup zdarma, akce končí v 16,00 hodin.

Pražské jaro
Nemáte vstupenky na zahajovací koncert Pražského jara? Není divu, byly vyprodány během několika minut. Přesto si můžete Smetanovu Mou vlast, která festival klasické hudby tradičně zahajuje, poslechnout i v Mostě. Kino Kosmos zve na přímý přenos koncertu. Bamberský symfonický orchestr diriguje Jakub Hrůša. Začátek je v neděli 12. května ve 20,00 hodin, vstupenky stojí 60 až 120 korun.

Šermířská benefice
S kordem pro Jirku III je název šermířsko-rockové benefice ve prospěch postižených dětí. Veškerý výtěžek z akce bude věnován osmileté Kačence bojující s dětskou mozkovou obrnou a třináctiletému Lukáškovi se svalovou dystrofií. Koná se v areálu Pohodlíčko u Proboštovského rybníka. Program: hudební: Blue Rocket (rock/Teplice), Mizefsy (hardcore, punk/Bořislav), Sklap (hard rock/Děčín), Nerrea (rock/Ústí nad Labem), Anarchia (punk/Turnov), Modlanská skládka (hard rock, punk/Modlany), šermířský: Bohemia Fénix (Most), Artus Thor (Praha), Taurus (Brno), Hartigo (Ústí nad Labem). Vstupné 150 Kč, děti do výšky meče zdarma. 

Tajemství klášterecké minulosti
V pátek večer se můžete vydat na procházku Kláštercem nad Ohří a projít se s herci kláštereckou minulostí. Vyprávění o záhadách, legendách a tajemných příbězích města v podání DS Klas začíná v 19,00 hodin na zámku.

Krušnoman
V Krušných horách na Klínech se v sobotu 11. května běží Krušnoman Long & Short Duathlon, a to již 15. ročník. Závodníky dlouhého závodu čeká 5km běh + 82 km cyklo + 15 km běh, v případě kratší trati je to 5 km běh + 41 km cyklo + 5 km běh. Běžecká část vede po sjezdovkách a singltrecích Sportareálu Klíny, cyklistika zavede závodníky i do sousedního Německa.  Přihlášky na http://www.krusnoman.com.

Lounský blešák
V areálu Stromovka v Lounech se v sobotu 11. května koná pod podzimním úspěchu další bleší trh. Bleší trh je ideální příležitostí poslat nepotřebné věci dál nebo si pořídit ty, které potřebujete, případně obojí. Trh s knihami, hračkami, drobnostmi do domácnosti, oblečením a dalšími poklady bude probíhat uvnitř i venku od 10,00 do 16,00 hodin.

Slavnost v Pyšné
V sobotu 11. května se koná slavnostní vysvěcení kapličky v Pyšné v Krušných horách na Chomutovsku. Program začíná ve 14,00 hodin, kromě mmše svaté je připravena také lidová slavnost s ostrostřelci, trubačskou skupinou, dechovkou a dalším programem.

Klášterní slavnosti
V Ostrově na Karlovarsku se o víkendu konají Klášterní slavnosti, které volně navazují na staletou tradicí poutí a oslav k Panně Marii věrné. Již v pátek v 17,00 hodin se slavnosti otevře nová expozice sakrálního umění a zničených kostelů v kostele Zvěstování Panny Marie. Slavnostní mše se ve farním kostele sv. Michaela koná v sobotu 10,00 hodin. Dopoledne pořádá Den rodin knihovna a výtvarné dílny Galerie umění v letohrádku. Hlavní program se bude odehrávat v klášterní zahradě od 13,00 hodin, čekají vás pohádky a hudba a představení Dravci v letu, dále stánky, mušketýrská jízda. V zahradě domu dětí budou atrakce. V neděli se pak ještě koná úvodní koncert varhanního jara v kostele Zvěstování Panny Marie (od 15,00 hodin). 

Hornický den
Prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově na Teplicku pořádá v sobotu 11. května hornický den. Součástí bude workshop pro veřejnost, praktické ukázky hornických činností s výkladem, projekce na LED obrazovce s filmovou ukázkou, nestandardní prohlídky štoly, občerstvení. Noční prohlídky budou probíhat až do půlnoci. Začátek ve 14,00 hodin. Vstup je zdarma, pořadatelé upozorňují, že parkování před štolou nebude možné.

Staročeské máje
Tradiční staročeské máje v Dobroměřicích na Lounsku se uskuteční v sobotu 11. května. Sraz v krojích je ve 12,00 hodin před hasičskou zbrojnicí, průvod vyjde obcí ve 13,00 hodin. Večer od 19,00 hodin májová zábava se skupinou Reflex v hasičárně.