e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výtvarná soutěž na zámku Duchcov připomene pověsti z hradů a zámků

publikováno: 8.4.2016, kategorie: Pro děti, autor: Marian Hochel

Sdílet: facebook twitter google+

Správa zámku Duchcov vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti, které rády malují, na téma Pověsti z hradů, zámků a podzámčí. Soutěž je určena pro děti mateřských škol a prvního i druhého stupně základních a uměleckých škol. Výkresy budou zdobit od května zámeckou galerii po dobu konání výstavy panenek a oblečků. Děti mají čas do příštího pátku.

Letošní ročník soutěže navazuje na ten loňský, který svým úspěchem překonal všechna očekávání. Do výtvarné soutěže se vloni zapojily desítky děti z České republiky i ze zahraničí a svými výkresy zcela zaplnily výstavní prostory zámecké Galerie Giacomo. Porota, složená z odborných pracovníků zámku, ocenila celkem dvanáct výkresů ve dvou tematických a ve dvou věkových kategoriích.

Letošním tématem výtvarné soutěže jsou příběhy z hradů, zámků a podzámčí, které děti znají z knížek, filmových pohádek či vyprávění. Výtvarnými prostředky mohou zachytit příběhy, které je ve světě pohádek a pověstí nejvíce zaujaly. Hlavním hrdinou se tak může stát tajemný rytíř, bílá paní, či historky ze života panstva či poddaných, které vždy lákaly dětskou obrazotvornost a vybízely k uměleckému ztvárnění.

Nejpovedenější výkresy ve formátu A3 a  A2 (rozměry obrázků by neměly být větší než 70 x 100 cm), vytvořené libovolnou výtvarnou technikou, budou vyhodnoceny a oceněny věcnými či zážitkovými cenami, a zároveň budou vystaveny v prostorách zámecké Galerie Giacomo po dobu konání stejnojmenné výstavy od 1. května do 31. srpna 2016.

Soutěžní výkresy mohou doručit rodiče nebo paní učitelky správě zámku do pátku 15. dubna 2016, a to osobně přes všední dny od 7 do 15 hodin, nebo poštou na doručovací adresu Státní zámek Duchcov, náměstí Republiky 9, 419 01 Duchcov. Do soutěže budou zařazeny pouze výkresy označené jménem autora, kontaktními údaji rodičů nebo školy (doručovací adresa, e-mail, telefon) a názvem pověsti, kterou výkres bude ilustrovat.